Bu Altcoin Görülmemiş Bir Hack Saldırısı Yaşadı: Çöktü!

Kriptoarena.com olarak daha önce de aktardığımız üzere 2022 yılı, DeFi sektörüne yönelik artan hack saldırıları ve projelerde bulunan açıklar nedeniyle bazı DeFi altcoin projeleri için son derece kötü bir yıl oldu. Görüşüne göre DeFi sektörüne yönelik saldırılar devam ediyor. Son olarak bu DeFi altcoin projesi, yaşadığı istismar ile beraber 700 bin dolarlık fon kaybı yaşadı! İşte detaylar…

Bir DeFi protokolü daha hacklendi: Altcoin LZ, yüzde 80 çöküş yaşadı!

DeFi sektöründe yaşanan hack saldırıları durmak bilmiyor. Son olarak BNB Chain üzerindeki DeFi protokolü Launchzone, yaşadığı saldırı ile beraber 700 bin dolarlık fon kaybı yaşadığını duyurdu.

Likidite havuzuna yönelik yapılan saldırıda 700 bin dolarlık fonunu kaybeden Launchzone, yaptığı açıklamalarda yerel token’ı LZ’nin büyük bir çöküş ile karşı karşıya kaldığını öne sürdü. 700 bin dolarlık istismar ile beraber proje yüzde 80’in üzerinde değer kaybetti ve yatırımcıların tepkisine neden oldu.

Ekip yaşanan hack saldırısı hakkında çok az bilgi verirken, 27 Şubat tarihinde likidite havuzuna yönelik yapılan saldırılarda fonlarının yüzde 80’inden fazlasını kaybeden proje için Telegram platformu üzerinden açıklamalarda bulunuldu.

Launchzone ekibi yaşanan saldırı sonucunda yatırımcılarına yönelik yaptığı uyarılarda, insanları şimdilik LZ token almamaları konusunda uyardı ve ekibinin durumu ele aldığını söyledi. Bununla birlikte, anlık olarak Launch Zone, sorunu çözene kadar trade işlemlerini ve token’a yönelik işlemleri durdurdu.

Launchzone yerel token’ı LZ, aktarılan verilere göre PanCakeSwap aracılığıyla fonları takas eden saldırgan nedeniyle yüzde 80’in üzerinde değer kaybetti. DeFi sektörü üzerinde tanınan LaunchZone’un sosyal medya takipçileri ise konu hakkında tepkili. Telegram üzerinde 44 bin, Twitter üzerinde ise 275 binden fazla takipçisi bulunan proje, Twitter üzerinden “yatırımcılara sakin kalmasını ve yakın zamanda tekrar açıklama yapacaklarını” aktardı. Öte yandan Launch Zone tarafından paylaşılan veriler, istismarcının kabaca 400.000 dolar değerinde LZ ve 88.000 dolar değerinde BUSD çaldığını gösteriyor.

Launchzone (LZ) nedir?

Eski adı BSCex olan Launchzone, Binance Smart Chain (BSC) blockchain’inde başlatılan ve yatırımcıların herhangi bir aracı denetim olmaksızın kripto para birimlerini serbestçe takas etmelerini mümkün kılan merkezi olmayan bir ekosistem olarak karşımıza çıkıyor. Popüler DeFi protokolü son 24 saat içerisinde yaşadığı istismar ile beraber yüzde 83 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak 0.02638 dolardan işlem gören proje, son 24 saat içerisinde 1.6 milyon dolarlık işlem hacmine sahip bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!