AVAX Fiyatı Eriyor: Terra Rezervlerinden AVAX Çıktı!

Luna Foundation Guard (Luna Vakfı), rezervlerinde 1.97 milyon adet AVAX token’ı bulundurduğunu açıkladı. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan Terra faciasının hemen ardından gelen bu haber, ikincil hasar olarak Avalanche (AVAX) fiyatını etkilemeye devam edebilir. Son 24 saat içinde Avalanche (AVAX), Terra (LUNA) ve UST algoritmik stabilcoin projesi ile ilgili endişeler nedeniyle, en üst sıradaki tokenler arasında en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu. İşte detaylar…

AVAX, 2 haftalık bir süreçte yüzde 50’nin üzerinde değer kaybı yaşadı

Avalanche (AVAX)’ın fiyatı 18 Mayıs ve 19 Mayıs tarihleri arasında yaşadığı düşüş ile beraber, 28.50 dolar ve 35 dolar aralığı arasında işlem gördü. Terra blockchain geliştiricisi Terraforms Labs’ın Güney Kore vergi dairesine yaklaşık 78,5 milyon dolar değerinde borçlu olduğunu iddia eden bir Güney Kore haber ajansının yayınladığı raporla beraber AVAX, 30 dolar seviyelerine düşüş yaşadı. Haber, TerraForms’un kar amacı gütmeyen bir yan kuruluşu olan Luna Foundation Guard’ın (LFG) rezervlerinde yaklaşık 1,97 milyon AVAX tokenine (bugünkü fiyatla 58,39 milyon dolar değerinde) sahip olduğunu açıklamasından üç gün sonra geldi. Yayınlanan tweet ise şu şekilde:

Ayrıca Luna Foundation Guard rezervleri, Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve LUNA’yı da elinde bulunduruyor. Vakıf, daha önce ABD dolarından ‘de-peg’ini takiben UST’nin değerini desteklemek için varlıklarının bir miktarını satışta bulunmuştu. İlginç bir şekilde, LFG herhangi bir AVAX satışı yapmadı fakat yine de Terra fiyaskosu yüzünden yaşanan panik durumu, Avalanche token’ının 11 Mayıs’ta yüzde 30’luk bir gün içi düşüş dahil olmak üzere, bugüne kadar yaklaşık yüzde 50 oranında değer kaybetmesine neden oldu.

Teknik analistlere göre mayıs ayında daha fazla düşüş yaşanabilir

Teknik analistlerin görüşlerine göre popüler altcoin AVAX’ın fiyatı, mevcut düşüş eğilimi düzenini kırdığı için Mayıs ayında yüzde 40 daha düşüş yaşayabilir. ‘Ayı flaması’ olarak adlandırılan model, aşağı doğru güçlü bir hareketin ardından fiyat, düşen bir üst trend çizgisi ve yükselen bir alt trend çizgisi ile tanımlanan bir aralık içinde konsolide olduğunda ortaya çıkar. Fiyat, alt trend çizgisinin altına düştükten sonra çözülür ve teknik analizin bir kuralı olarak, önceki düşüş trendinin bayrak direği kadar düşer. Ayı flaması setup’ı, AVAX’ı bugünün fiyatından yaklaşık yüzde 40 düşüşle Mayıs ayında yaklaşık 17 dolarlık seviyeye çıkarıyor.

Popüler altcoin AVAX, geçtiğimiz 30 günlük süreçte yüzde 61 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise 29.72 dolardan işlem görüyor. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoinAvalanche (AVAX)kripto parakriptopara