ABD Bu Kampanyayı Konuşuyor: Bitcoin ve Bisiklet!

ABD’nin Arkansas eyaleti , bölgeye taşınmak isteyen teknoloji uzmanlarına ve girişimcilere 10 bin dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve bisiklet hediye edeceğini duyurdu.

 

Beyin göçü: Bitcoin ve bisiklet kampanyası 35 bin başvuru aldı

”Bitcoin ve Bisiklet” isimli kampanya, eyalete beyin göçü çekmeyi amaçlıyor. Eyaletin bu yıl büyük planları var ve giderek büyüyen Blockchain sektöründe merkez olmaya odaklanıyor. Kuzeybatı Arkansas Konseyi’nin başkanı ve CEO’su Nelson Peacock, bölgenin teknoloji endüstrisinin yükselişte olduğunu ve çabaların hızla gelişen eyalete yeni yetenekler çekmeyi amaçladığını söyledi. Yaptığı basın açıklamasında, yönetici “Kuzeybatı Arkansas, ülkenin en hızlı büyüyen bölgelerinden biri ve  teknoloji sektörümüzde daha hızlı bir büyüme görüyoruz. Bitcoin ve Bisiklet kampanyamız, yalnızca işverenler tarafından bir ödeme seçeneği olarak kripto para kullanımına yönelik artan eğilimi benimsemekle kalmıyor, aynı zamanda teknoloji işverenlerine, yeni kurulan şirketlere ve yerel işletmelere yeni yetenekelri kazandırmayı amaçlıyor” açıklamasını yaptı.
Bu kampanya, bölgeye yetenekleri çekmeyi amaçlayan ”Life Works Here” isimli girişiminin bir parçası. Kasım 2020’deki lansmanından bu yana girişim, Kuzeybatı Arkansas’a taşınmak isteyen 115’ten fazla ülkeden ve 50 Amerika eyaletinden 35 binden fazla başvuru aldı Bölge, ABD’deki Blockchain odaklı akademik merkezden biri olan Arkansas Üniversitesi’ndeki Blockchain Merkezi’ne ev sahipliği yapıyor. Direktör Mary Lacity, “Bölgemizin sadece yeni yetenekler getirmekle kalmayıp aynı zamanda bölgemizde gerçekleşen önemli Blockchain odaklı çalışmalara ilgi uyandırmak için Bitcoin ve Bisiklet kampanyası  ile öncülük ettiğini görmekten heyecan duyuyoruz” ifadesini kullandı.

 

Missouri’deki küçük bir kasaba: BTC

ABD‘nin Missouri eyaletindeki bir Belediye Başkanı, kasaba sakinlerinin her birine 1000 dolar değerinde Bitcoin (BTC) vermeyi planlıyor. Cool Valley kasabasının  Belediye Başkanı Jayson Stewart, kasabada yaşayan herkese Bitcoin verme hayalini gerçekleştirmek için ciddi bir kampanya başlattığını söyledi. Toplam nüfusu 1500 olan Cool Valley’de halkın kripto para birimlerine büyük ilgi gösterdiği bildiriliyor. Kasabada yaşayan bir postacı, kızının lider kripto para birimini “bir sonraki büyük ekonomik devrim” olarak gördüğünü söyledi. Belediye Başkanı yaptığı açıklamada, kasaba sakinlerine Bitcoin verme arzusunu şöyle dile getirdi:

Herkesin şu gerçeği kabul etmesi gerekir ki Bitcoin, dijital altın. İster 500 ister 1000 dolar olsun, şehrimdeki her hanenin bir miktar Bitcoin aldığını görmek istiyorum. Tek şartımız, 5 yıl boyunca dağtılan BTC’lerin satılmaması.

 

Belediye Başkanı kripto para birimlerini değerli varlıklar olarak görüyor. Stewart’a göre, bazı arkadaşlarının hayatı, kripto paralar sayesinde birkaç yıl içinde normal kurumsal işletmeelrden, değeri 80 milyon doların üzerine çıkan büyük modellere dönüştü. Bu nedenle, Belediye Başkanı BTC verme programını finanse etme planının öneminden bahsetti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
ABDbitcoinBlockchain