Yatırım Uzmanı Konuştu: Altın, BTC ve Bunlardan Alın!

Çok satan ‘Rich Dad Poor Dad’ kitabının yazarı Robert Kiyosaki, altın, gümüş ve Bitcoin (BTC) fiyatlarının neden yükseldiği konusundaki görüşlerini takipçilerine aktardı. Anlık olarak gümüş fiyatlarının ucuz olduğuna dikkat çeken Kiyosaki, yatırımcılara “en azından gümüş almaları” yönünde tavsiyelerde bulundu. İşte detaylar..

Robert Kiyosaki Altın, Gümüş ve Bitcoin hakkında olumlu yorumlarda bulunuyor!

“Rich Dad Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, ilk üç yatırım seçiminin (altın, gümüş ve Bitcoin) fiyatlarının neden yükseldiği hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Geçtiğimiz Salı günü, altın, gümüş ve Bitcoin (BTC)’in neden yükseldiğine açıklıklık getiren bir tweet atan Kiyosaki, bunun ABD’deki yoksul ve orta sınıfın daha da yoksullaşması ve borca batması nedeniyle olduğunu belirtti. Yoksul ve orta sınıf için “lütfen daha da fakirleşmeyin” sözlerini vurgulayan isim, insanların en azından 30 dolarlık bir gümüş almasını öneriyor.

Ünlü finans yazarı daha önce, Federal Rezerv trilyonca dolar bastığında altın, gümüş ve Bitcoin (BTC) sahiplerinin daha da zenginleşmesini beklediğini açıklamıştı. Borsanın çökeceğini ve altın ve gümüş fiyatlarını daha yükseğe göndereceğini kaydeden isim, bu yıl altının 3.800 dolar seviyesine, gümüşün ise 75 dolar seviyesine çıkacağını tahmin etti. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzeer geçtiğimiz yıl Ekim ayında Tweet atan Kiyosaki, şu sözleri söylemişti:

“FED faiz oranlarını artırmaya devam ederse, ABD doları güçlenecek ve altın, gümüş ve Bitcoin fiyatlarının düşmesine neden olacak. Daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin satın alın. FED faiz oranlarını düşürdüğünde, diğerleri ağlarken siz güleceksiniz.”

Defalarca Fed’in faiz artırımlarının ABD ekonomisini öldüreceğini, hisse senedi, tahvil ve emlak piyasalarının çökmesine neden olacağını söyleyen isim, yatırımcıları Fed dönmeden önce altın, gümüş ve Bitcoin almaya çağırmıştı.

Kiyosaki gümüşün ucuz olduğunu söyledi!

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Kiyosaki, bir süredir altın, gümüş ve Bitcoin tavsiye ederken, son tweet’lerinde gümüşü ucuz ve uygun fiyatlı olarak değerlendirdi ve gümüşün “günümüzün en iyi yatırım şekli” olduğu şeklindeki önceki ifadesini yineledi.

Çarşamba günü Kiyosaki, Twitter takipçilerine “yıllardır gümüş alın” dediğini hatırlatarak, gümüşün “50 yıldır daha kötü bir emtia” olduğu için en iyi yatırım olduğunu belirtti. Altın/gümüş oranının genellikle 1’e 15 olduğunu, yani 1 ons altının 15 ons gümüş alabileceğini sözlerine ekleyen isim Ocak ayında 1 ons altının 80 ons gümüş alabileceğine dikkat çekti. Ünlü finans yazarı, “Ucuz. Neredeyse 1’e 100 oranında. Gümüş yükseliyor.” sözlerini vurguladı.

Bitcoin’i defalarca tavsiye ettikten sonra, Aralık ayında daha fazla BTC satın aldığını söyledi. Ayrıca kendisinin bir trader değil, bir Bitcoin yatırımcısı olduğunu, bu nedenle BTC’nin fiyatı düştüğünde heyecanlandığını açıkladı. Eylül ayında, yatırımcıları dünyanın en büyük ekonomik çöküşü gerçekleşmeden hemen önce Bitcoin yatırımı yapmaya çağırdı. Geçen hafta, Rich Dad Poor Dad yazarı, artan iflaslar, işsizlik ve evsizlikle birlikte küresel bir durgunluk içinde olduğumuz konusunda da uyarılarda bulundu.

Öte yandan birden fazla 75 baz puanlık oran artışının ardından Federal Rezerv, gösterge faiz oranını bu hafta 25 baz puan artırarak yüzde 4,5 ila yüzde 4,75 aralığına yükselterek 2008’den bu yana en yüksek seviyesini gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!