Uzman: Bu 3 Kripto Para Her Sepette Olmalı!

Kripto para piyasası son 24 saatlik süreç içerisinde yükselişe geçerken, Bitwise Investments’ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, “Matt McCall ile Para Kazanmak” podcast’indeki yakın tarihli bir açıklamada, kripto para piyasası ve yatırımcıların dikkate alması gereken varlıkları açıklayarak, görüşlerini paylaştı! İşte detaylar…

Uzman isim kripto para portföyleri için Bitcoin, Ethereum ve Cosmos’a işaret etti!

Bitwise Investments’ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, yatırımcıların portföylerinde olması gereken kripto paralara dikkat çekerek, hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum’a (ETH) sahip olmanın önemine vurgu yaptı. Uzman isme göre Bitcoin, “hala çok kritik bir varlık” ve “büyük kurumların elinde tutmakta en rahat hissettiği varlık” olarak tanımlanıyor. Uzman isim, kurumsal benimseme ve varlığın azalan oynaklığı nedeniyle lider kripto para birimi Bitcoin’de artan bir talep olduğunu açıkladı.

Ethereum hakkında da açıklamalarda bulunan Hougan, çok sayıda geliştiriciye ve hızla düşen işlem maaliyetlerinin önemine dikkat çekiyor ve bundan ekosistemin gördüğü “en önemli teknolojik ilerleme” olarak bahsederken Ethereum’a olan sevgisini de aktarıyor.

Bir diğer yandan Hougan BTC ve ETH’a ek olarak, altcoin projesi Cosmos’un (ATOM) yerel token’ını yatırımcılara önerirken, onu “iki büyük ismin önüne geçmek istiyorsanız ilginç bir altcoin” olarak nitelendiriyor. Ünlü isim, dijital varlığı çevreleyen heyecanı ve etkinliği vurguluyor. Bununla birlikte gelecekte kripto para birimi piyasasını potansiyel olarak ileriye taşıyabileceğini aktardı.

CoinShares’in en son Dijital Varlık Üç Aylık Fon Yöneticisi Anketi’nin sonuçlarına göre, yönetilen toplam 390 milyar dolarlık dijital varlığa sahip olan ve ankete katılan 43 fon yöneticisinin yüzde 60’ı, Ethereum’un 2023’te en umut verici büyüme beklentilerine sahip olduğunu düşünüyor.

Bununla beraber anket, lider kripto para birimi BTC ve ETH’a yapılan yatırımın konsolide edildiğini ve dijital varlıkların yüzde 0.7 seviyelerinden 1.1 seviyelerine çıkarak hedge fon portföylerine giderek daha fazla dahil edildiğini bildiriyor. Dijital varlıkları yatırım portföylerine dahil etme eğilimi, müşteri talebi ve spekülasyon tarafından yönlendirildi. Garip bir şekilde, bazı yatırımcılar son piyasa olaylarını bir tür fırsat olarak değerlendiriyor.

Bitcoin ve Ethereum fiyat durumu

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 30 günlük süreçte yüzde 30’un üzerinde değer kazandı. Proje, son bir haftalık süreçte yüzde 1.6 değer kazanırken, anlık olarak 23.390,02 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri ise 451.008.748.572 dolar seviyesinde bulunurken, artış görmeye devam ediyor.

Ethereum fiyatına bakıldığında ise son 30 günlük süreçte yüzde 33 değer kazandığını görebiliyoruz. Proje, son bir haftalık süreç içerisinde yüzde 6 değer kazandı. Anlık olarak ise 200.955.057.965 piyasa değerine sahip ve 1.666,89 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!