Shiba Inu, DOGE ve Bitcoin Fiyat Analizi: Sırada Ne Var?

Dünkü büyümeye rağmen, boğalar güçlü duramadı ve Bitcoin (BTC) ile birlikte tüm kripto para piyasası keskin bir düşüşle karşı karşıya kaldı…

Bitcoin düşüş eğilimini onayladı. Peki şimdi ne olacak? 

Piyasaya bakıldığı zaman, Bitcoin (BTC) fiyatı, diğer altcoin projelerine kıyasla çok daha az düştü. Düne  göre yaklaşık yüzde 7,84’lük bir kayıp yaşadı. Günlük grafikte fiyat, düşüş eğilimini onaylayarak destek seviyesi olan 39.573 doları kırmış oldu.  Kısa vadeli bir geri dönüşün gerçekleşebileceği sonraki seviye ise, 36,623 dolardaki ayna seviyesidir. Bitcoin, şuan 38.621 dolardan işlem görüyor. 

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, ABD 10 yıllık hazine getirileri bu haftanın başlarında yükselirken, yükselen oranlar yatırımcıları Bitcoin gibi daha riskli varlıklardaki pozisyonlarını terk etmeye zorladı. Getiriler fiyatlara ters yönde hareket eder. ABD Fed daralması, kripto paralar gibi düzenlenmemiş piyasalar için kötü bir gelişme. Daralma, Fed’in menkul kıymetler ve tahviller de dahil olmak üzere yeni varlık alımlarını yavaşlattığı süreçtir. Fed’in daralması ve artan faiz oranları, küresel likiditenin daralmasına ve nihayetinde Bitcoin’in fiyatını etkilemesine neden olabilir.  Kripto para piyasası, son zamanlarda kripto paraların hızlı büyümesine yönelik şüphecilik nedeniyle çeşitli düzenleyici tehditlerle karşı karşıya kaldı. 

 İşte DOGE ve SHIB için sıradaki seviyeler  

Bitcoin (BTC)’den sonra Dogecoin (DOGE)’ye baktığımızda ise, DOGE hiçbir geri dönüş sinyali olmadan arka arkaya altı gündür düşüyor. Şu anda, fiyatı 0.1310 dolar destek seviyesinin üzerine çıkana kadar yatay bir grafik çizmesi yani konsolide olması muhtemel görünüyor. Ancak, ayıların baskısı devam ederse ve günlük mum aşağıda sabitlenirse, 0.10 dolar seviyelerine kadar daha fazla düşüş beklenebilir. DOGE şuan 0.1516 dolar seviyelerinden işlem görüyor. 

Bitcoin (BTC) ile düşüş yaşayan bir diğer altcoin ise Shiba Inu. SHIB’ bugün yaklaşık yüzde 8’lik büyük bir düşüş yaşadı. Teknik açıdan bakıldığında, 0.00002537 dolardaki destek seviyesine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü fiyat bunu kırarsa, SHIB’i kısa süre içinde 0.00002010 dolar civarına getirebilir. Shiba Inu  şuan 0,00002552 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Daha fazla Bitcoin ve altcoin haberi için Kriptoarena.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoindogecoinShiba Inu