pNetwork (PNT) Nedir?

pNetwork (PNT) nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz. PNT Coin, zincirler arası çalışmayı etkin olarak gerçekleştirebilen pNetwork’ün yerel kripto para birimidir. Ayrıca DeFi işlemleri içinde kullanılabilmektedir. PNT Coin, herhangi zarar yaşamadan bir Token’ı diğer bir projenin zincirine taşımak için kullanılan bir araçtır. Platform merkezi olmayan işlemlerde şeffaflığı sunarak, yatırımcılara DApp aracılığıyla Peg-in ya da Peg-out yapabilmeyi sağlamaktadır. PTokens köprüleri verilen alanlarda PNT Coin’le takas yapabilmekte mümkündür.

pNetwork projesinin amacı nedir?

PNT Coin projesinin amacı, DeFi ekosistemindeki işlemlerin en verimli şekilde yapılabilmesini sağlamaktır. Proje, DApp’lerin herhangi bir varlığa erişebilmeleri için en etkili çapraz zincirleri oluşturmayı başarmaktadır. Normalde Blockchain’lerin likiditeleri kendi sınırların yer almaktadır. PNetwork projesi likiditeleri entegre olduğu Blockchain platformundan alıp tek bir havuzda birleştirme yoluna gitmektedir. Ayrıca proje, Defi DApp’lerinin herhangi bir kripto varlığa uyumlu olmalarını, likiditenin bir zincirden diğerine problemsiz geçebilmesini sağlamaktadır.

Avantajları neler?

  • Pasif gelir: PNT Coin kullanıcıları likidite havuzlarında Coin stake eder. Belirli vade sonunda ise yeni Coin’ler kazanmaktadır.
  • Faiz kazancı: PNT Coin kullanıcıları ağda diğer kullanıcılara borç veren taraftır. Kredilerin geri ödemeleri üzerinden faiz kazanmaktadır.
  • Zincirler arası geçiş: PNT Coin kullanıcılar pNetwork üzerinden diğer DeFi zincirlerine erişip bu alanlarda işlem yapabilmektedir.

Dezavantajları neler?

  • Dijital varlık alımına uzaklık: PNT Coin, DeFi ve zincirler arası işlemlerde kullanılmaktadır. NFT satın alma, takım ürünleri satın alma, alışveriş ödeme aracı olarakta kullanılma gibi diğer avantajları yoktur.
  • Saldırı riski: PNT Coin sanal cüzdanlarda saklanırken, ağda saldırı olması durumunda risk altına girmektedir. Ancak donanım cüzdanlarda offline saklama bu riski ortadan kaldırır.

pNetwork (PNT) nedir? Nasıl satın alınır?

PNT ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Binance, Gate.io, Bitfinex’dir. Coin satın almak için ise aşağıdaki adımlar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak PNT listeleyen borsaların web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Daha sonra kimlik doğrulama ve onay süreçlerini de tamamlayıp, para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak istediğiniz bakiye tutarınca PNT Coin alım emri oluşturabilirsiniz. Güvenilir soğuk cüzdan hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoinBinancebitcoinBlockchainbtccryptocurrencydappdefiEthereumkripto paralikiditepNetwork (PNT)