Mike Novogratz: Bitcoin ve Ethereum’da Bu Seviyeler Kritik Önem Taşıyor

CEO ve Galaxy Dijital kripto hedge fon kurucusu Mike Novogratz, son Squawk Box show esnasında, Çinli Evergrande Emlak-Grubunun likidite krizinin neden Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini çok sert düşüş yaşattığı ile ilgili olarak düşüncelerini paylaştı. Ayrıca BTC ve ETH sahipleri için hangi fiyat seviyelerinin izlenmesinin önemli olduğunu da belirtti. Bitcoin’den nefret eden Peter Schiff, BTC’ye karşı önyargılı olduğu iddiasıyla CNBC’yi bir kez daha eleştirdi.

Çin, Tether aracılığıyla Bitcoin (BTC)’i vurdu.

Bitcoin ve diğer kripto piyasalarındaki düşüş, hissedarlarına neredeyse 2 trilyon dolar borcu olan Çin’deki en büyük ikinci emlak şirketi olan Evergrande Group’un likidite krizinden kaynaklandı. Borç senetlerinin vadesi bu hafta sonuna kadar dolacakken, şirketin gerekli ödemeleri yapacak nakit rezervleri şu anda düşük. Novogratz, bunun Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin fiyatını vurmasının nedeninin, birçok yatırımcının Tether’in USDT arzının çoğunun Çinli şirketlerin ve özellikle Evergrande’nin menkul kıymetleri tarafından desteklendiğine inanması olduğuna inanıyor. USDT, BTC ve diğer kripto para birimleri düşerken son birkaç gün içinde iyi performans göstermeyi başardı.

USDT, piyasadaki en popüler sabit paradır ve genellikle kripto borsalarında Bitcoin, ETH ve diğer kripto para birimlerini satın almak ve satmak için kullanılır. Bununla birlikte, Çinli kripto gazeteci Colin Wu Pazartesi günü, Tether’in Evergrande tarafından yayınlanan herhangi bir ticari belgeye sahip olmadığını doğruladığını Twitter aracılığı ile paylaştı.

BTC için 40.000 dolar ve ETH için 2.800 dolar izlenmesi önemlidir

Galaxy Digital CEO’su ayrıca, özellikle Bitcoin ve Ethereum’un mevcut düşüşüne ilişkin görüşlerini paylaştı. Novogratz, Bitcoin için 40.000 doların ve Ethereum için 2.800 doların şu anda izlenmesi gereken çok önemli seviyeler olduğuna inanıyor. Birinci ve ikinci en büyük kriptolar onların üzerinde kaldığı sürece, pazarın iyi durumda olduğunu belirtiyor. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, basın zamanında, Bitcoin 40.502 dolardan el değiştiriyor ve Ethereum 2.765 dolardan oturuyor. Bu düşüş sırasında Bitcoin, Ağustos ayından bu yana en düşük seviyesine ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoinbtcEthereumGalaxy DigitalMike Novogratz