Morgan Creek’ten Bitcoin İçin Düzeltme Uyarısı: Uzun Vadede Bu Seviye Mümkün

Bitcoin Fiyat Grafiği

BTC fiyatı Ekim ayının ilk on beş gününde yüzde 40 oranında arttığı için 20-21’in 4. çeyreğine oldukça iyi bir başlangıç oldu. ABD pazarına ilk Bitcoin ETF’sinin gelişiyle ilgili haberler yatırımcıları heyecanlandırıyor. Yazımızın hazırlandığı sırada, Bitcoin (BTC), 1.169 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile 62.067 dolardan işlem görüyor.

BTC kısa vadede kar rezervasyonu görebilir

Morgan Creek Capital Management CEO’su Mark Yusko, kısa vadede muhtemelen bir miktar kar rezervasyonu görebileceğimizi söylüyor. Yusko, geçen Cuma günü CNBC’nin ticaret ülkesi ile yaptığı röportajda söyledi. Morgan Creek Capital CEO’su şunları söyledi:

Yıl sonuna kadar 100 bin dolara ulaşabileceğimizi düşünen birçok insan var. Stok akış modeli bu piyasa değerine ulaşmamız gerektiğini söylüyor. Küçük bir konsolidasyona da şaşırmam. Bakın, daha bu ayın ilk 15 günü %40 arttık.

BTC, Nisan 2021’den bu yana ilk kez 60.000 doların üzerinde işlem görüyor. Şu anda, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaktan sadece yüzde 5 geride bulunuyor. Röportaj sırasında Yusko, Bitcoin ETF’nin gelişini çevreleyen iyimserliğe de değindi. Bu hususta Yusko şöyle konuştu:

Açıkçası, insanların onayın büyük olasılıkla yakın olduğunu fark etmesinden heyecan duyuyoruz. Uzun zamandır kripto para birimi ve özellikle Bitcoin konusunda yükselişteyiz. Şu anda ne kadar aşırı alım yaptığımız düşünülürse tazelenen bir duraklama beni şaşırtmaz. Söylentiyi satın alma, haberi satma riski vardır.

Kısa vadeli şüpheciliğe rağmen, Mark Yusko uzun vadede Bitcoin konusunda yükselişini sürdürüyor.Bitcoin beş yıl içinde 250.000 dolara dokunacak

Yusko, buradaki herhangi bir düzeltmenin geçici olacağını da sözlerine ekledi. Bitcoin’in 250 bin dolar seviyelerine ulaşmasının beş yıldan fazla sürmeyeceğinden yeterince emin. Morgan Creek CEO’su, artan benimseme ve ağ büyümesi konusundaki yükseliş tahminlerine bağlı. Konu ile ilgili olarak Yusko şu değerlendirmede bulundu:

Bu bir ağdır ve ağlar üstel bir şekilde büyür. Bu, tarihteki en hızlı ağ, trilyon dolarlık değere sahip, FAANGS’ın hemen ardından, hangisine baktığınıza bağlı olarak 15 ila 20 yıl biliyorsunuz.

Yusko ayrıca Bitcoin’in sınırlı 21 milyon token arzı ve bir varlık sınıfı olarak nasıl zaten altın olduğu hakkında yorum yaptı. Konuya ilişkin olarak Mark Yusko şöyle eklemede bulundu:

Klasik arz ve talep. Bir varlık olarak Bitcoin ile ilgili güzel şeylerden biri, sınırlı bir arza sahip olmasıdır. Önümüzdeki 140 yıl boyunca her gün madencilik sürecinde ne kadar Bitcoin basılacağını biliyoruz. Bitcoin’in altın olduğuna ve yerini aldığına inanıyorum. Artık dijital altın. Bu mükemmel bir mağaza değeri.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegramve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoinbitcoin dijital altınbtckripto paraMorgan Creek Capital