Usta Analist: 5 Kripto Para Birimi Ekim’de Sert Yükselecek!

Geniş çapta takip edilen kripto yatırımcı ve piyasa analisti Lark Davis, Ekim ayında parlayacak beş özel kripto para birimine bakıyor.

Solana (SOL)

Ünlü kripto para yatırımcı 437.000 YouTube abonesine, Solana (SOL), Poligon (MATİK), Elrond (EGLD), Polkadot (DOT) ve Bitcoin (BTC) üzerine boğa beklentisinde olduğunu belirtti. Solana’dan başlayarak Davis, Solana’nın çiçek açan NFT alanının projeye daha fazla yatırımcı getireceğin ilişkin düşüncesini şöyle paylaştı:

Şu anda Solana hakkında beni çok heyecanlandıran bir şey NFT’ler. Bu günlerde Solana’da birçok NFT’nin başladığını görüyoruz ve burada birçok NFT yapısının devreye girdiğini görmeye başlıyoruz…

Solana’da meydana gelen tüm NFT çılgınlığı çok ciddi düzeyde. Solana’da çılgın kazançlar için NFT’leri çeviren, Solana’nın insanların satın almak istediği ve para kazanmak için kullanmak istediği türden NFT’ler sağladığını gördük.

Poligon (MATIC)

Davis’in listesindeki bir sonraki kripto para Poligon. Günlük kullanım artıyor gibi göründükten sonra MATIC’in ivme kazanmasını bekliyor. Konuya ilişkin olarak Davis şöyle aktarımda bulundu:

Polygon, ilk kez Ethereum’dan daha fazla günlük aktif kullanıcıya sahipti. MATIC, Ethereum’un 326.000 günlük aktif kullanıcısına kıyasla 351.000 günlük aktif kullanıcıya sahipti.

Ve mantıklı, nedenini anlıyorum. Gittiğinizde ve Polygon kullandığınızda, temelde Ethereum’da kullanabileceğiniz tüm harika şeyleri kullanabilirsiniz, ancak maliyetin bir kısmı için ki bu elbette çok, çok güzel.

Ayrıca MATIC’in daha fazla Ethereum (ETH) ölçeklendirme ve kurumsal çözümler geliştirmek için çok uluslu danışmanlık firması Ernst & Young ile ortaklık kurduğundan da bahsediyor.

Kripto para Elrond (EGLD)

Sıradaki Elrond (EGLD). Ünlü yatırımcı, ağ kullanıcılarla büyürken, platformda daha fazla ürün ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları başlatıldıktan sonra fiyatların yükselmesini beklediğini belirtiyor. Bu hususta kripto para piyasası analisti şunları ekledi:

Sanırım burada uygulamaları başlattığımızda ve bu çok çok yakında olacak, o zaman kilitlenen toplam değerin geldiğini görmeye başlayacağız, farklı DeFi uygulamalarında kilitlemek için o zaman insanların EGLD varlığına FOMO yaptığını göreceğiz. İşte o zaman gerçekten fiyat artışının gerçekleştiğini görmeye başlayacağız. Tam o anın eşiğindeyiz.

Elrond EGLD token symbol in soap bubble. The financial pyramid will burst soon and destroyed. Vector illustration.

Kripto para Polkadot (DOT)

Listesindeki dördüncü kripto para birimi Polkadot (DOT). Davis, merakla beklenen parachain müzayedelerinin yakında Polkadot’un Blockchain’e gelmesinin beklendiği için DOT’un yükselmeye hazır olduğunu düşünüyor. Davis bu konu hakkındaki görüşlerini şu şekilde açıkladı:

Bu bir kez duyurulduğunda, bence bu Polkadot için çok yükselişli bir duyuru olacak ve Polkadot varlıklarının bu ilk parachain müzayedesinde toplandığını göreceğiz… Bu konuda bir çok duyurudan daha erken bir zamanda bir duyuru alacağız. insanlar muhtemelen bekliyor, bu yüzden [ben] kesinlikle buna dikkat ediyorum.

Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’si

Son olarak, Davis bu ay Bitcoin’den daha yüksek fiyatlar bekliyor. Ünlü analist, Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’sinin onaylanmasının Wall Street için esas olarak yükseliş olmasına rağmen, düzenleyicilerin yatırımcıların yıllardır beklediği bir Spot Bitcoin ETF’sini onaylaması için kapıyı açacağını tahmin ediyor. Bu hususu değerlendiren Davis kripto para birimi ile ilgili olarak şöyle söylüyor:

Bir Vadeli İşlemler ETF lansmanının Spot Bitcoin ETF için kapıyı açtığını düşünüyorum, bu gerçekten istediğimiz şey çünkü bu gerçekten önemli. Bu aslında gerçek Bitcoin’i alır, kilitler, bunu yutabilmek için aracılık hesabınızda bir kağıt sözleşme düzenler. İstediğimiz Bitcoin ETF türü bu…

Bir Vadeli İşlem ETF’si yükselişte, bir Spot ETF’de mega yükselişte ve bence Vadeli İşlemler ETF’si muhtemelen Spot ETF’nin giriş kapısıdır ve bu çok, çok yakında gerçekleşebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin ETFElrond (EGLD)Polcadot DOTPolygon MATICSolana (SOL)