Miami’den Çinli Kripto Para Madencilerine Müjde: Hesaplı Nükleer Enerji

Miami’nin Bitcoin (BTC) ve kripto para dostu Belediye Başkanı Francis Suarez, şu günlerde Çinli madencileri düşük maliyetli nükleer güç kaynağıyla cezbetmek için zemin hazırlıyor. Çin’deki son baskıların ortasında madenciler, faaliyetlerine devam etmek için başka ülkelere taşınıyorlar.

Miami Çinli madencileri çekmeye çalışıyor

Öte yandan, kripto para madenciliği endüstrisi, yenilenebilir enerji çözümlerine doğru ilerlerken ilerleme kat ediyor. Suarez, bu durumu fırsata çevirerek, şehirde Bitcoin madenciliği faaliyetlerini teşvik eden adımlar atmayı dört gözle bekliyor. CNBC’ye konuşan Miami Belediye Başkanı, henüz Çinli madencilerden herhangi bir mesaj almadığını söyledi. Bununla birlikte, belediye başkanı, şehrin aşırı ucuz nükleer enerji arzından yararlanarak madencileri Miami’ye çekmeye hazırlanıyor. Suarez şunları ekledi:

Şehrimizin rekabet etme fırsatına sahip olduğundan emin olmak istiyoruz. Birçok şirketle konuşuyoruz ve onlara  burada olmanızı istiyoruz’ diyoruz.

Suarez, yıllardır kriptoya inanan biri. Ayrıca, ABD hükümetinin büyük teşvik önlemleri başlatması ve ekonomiye daha fazla para pompalaması ile Suarez, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) yatırım yapma kararını da aldı.

Nükleer enerji ve kripto para madenciliği

Suarez, Miami’nin temiz enerji kaynağı olarak hizmet eden nükleer güce olan güvenine vurgu yaptı. Florida eyaletinin tamamında nükleer enerji, doğal gazdan sonra en büyük ikinci enerji kaynağı. Suarez, şu anda Florida Power & Light Company ile bölünme, enerji dağıtımı ve enerji fiyatı için görüşmelerde bulunduğunu söyledi ve şunları belirtti:

 Nükleer güce sahip olmamız, bunun çok ucuz bir enerji olduğu anlamına geliyor. Bunun ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz… madenciler saatte belirli bir kilovat fiyatına ulaşmak istiyorlar. Ve bu yüzden onlarla bu konuda çalışıyoruz.

Belediye başkanı ayrıca kripto para madenciliği için diğer kurumsal bölgeleri göz önünde bulunduran diğer teşviklerin bir karışımını da düşünüyor. Bu bölgeler özellikle altyapı teşviklerine, vergi imtiyazlarına ve özel düzenlemelere sahiptir. Ancak Maimi, kripto madenciliği operasyonları için bir merkez olma girişiminde tek değil. ABD Teksas Eyaleti, rüzgar ve güneş enerjisinin fazlalığı nedeniyle Bicoin madencileri için de çekici bir yer haline geliyor. CNBC’ye konuşan daha önce kripto borsası Gemini’de güvenlik mühendisi olan Brandon Arvanaghi şunları söyledi:

Önümüzdeki birkaç ay içinde büyük bir değişim göreceksiniz. Teksas’ta madenciliği teşvik eden Greg Abbott gibi valilerimiz var. Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçek bir endüstri haline gelecek ve bu inanılmaz olacak.

Çinli madencilerin madencilik teçhizatlarının fişini çekmesiyle birlikte, geçen ay Bitcoin hash oranında önemli bir düşüş oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoinkripto paramadencilikMiami
Comments (1)
Add Comment