Ünlü Milyarder Mark Cuban, Bu Altcoin’e İşaret Etti!

Kripto para piyasasının yakından tanıdığı ünlü milyarder Mark Cuban, yakında çıkacak merakla beklenen kitabı için kritik detayları verdi. “How to Win at the Sport of Business: If I Can Do It, You Can Do It”i yayınlamaya hazırlanan ünlü milyarder, kitabı popüler altcoin Polygon ağında non-fungible token (NFT) olarak yayınlayacak! Kripto para toplulukları tarafından dikkat çeken bu olay için birçok yatırımcı, Polygon (MATIC)’a yöneldi! İşte detaylar…

Ünlü milyarder Mark Cuban’dan çarpıcı NFT Hamlesi!

Kripto para piyasasının yakından tanıdığı isimlerden Mark Cuban ve Book.io, yeni bir ortaklık haberi ile kripto para piyasasını salladı. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere kripto para meraklısı milyarder isim Mark Cuban’ın Book.io ile çalışma isteği, ilk olarak popüler “BanklessHQ” podcast’inin bir bölümünde ortaya çıkmıştı. Mark Cuban’dan gelen bu ilgi, birçok kripto para yatırımcısının ve topluluğun dikaktini çekti. Uzun bir süredir sosyal medya platformları üzerinde aktifliğiyle toplulukların dikkatini çekmeyi başaran ünlü isim, Book.io topluluğunun kendisine yönelik ilgisini fark etti ve şirketin Twitter hesabını takip etmeye başladı. Bununla beraber Cuban, Book.io ile iletişime geçti.

Kripto para toplulukları Mark Cuban’ı yakından takip ederken, şirketin kendi iç tartışmaları sonrası Cuban ile şirket arasında kurulan iletişim dikkatleri topladı. Başarılı bir anlaşma ile yatırımcıların dikkatini çeken Mark Cuban, Twitter üzerinden birçok takipçi ile de durumu değerlendirdi. Bununla beraber bildiğiniz üzere bu işbirliği, Cuban’ın Ethereum, Cardano, Algorand ve Polygon gibi Blockchain ağlarında çeşitli içerik türlerini yayınlama konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Book.io ile güçlerini birleştirmesi açısından büyük önem taşıyor. Bir diğer yandan Polygon’u seçtiğini duyuran Mark Cuban ve Book.io, yayıncılık sektöründe büyük farklılıklarla sektörü değiştirme potansiyeline sahip. Bununla beraber içerik oluşturucular için de büyük fırsatlarla sektörü ön plana çıkaracaklar gibi görünüyor.

Mark Cuban popüler altcoin Polygon’u seçti!

Mark Cuban ve Book.io tarafından aktarılan verilere göre yayınlanacak kitap bir NFT formatında olacak ve okuyucuların kendi kişisel cüzdanlarında dijital bir kopyaya sahip olmasına imkan sunacak. Bununla birlikte, içerik erişimi için Blockchain tarayıcılarına veya Opensea gibi üçüncü taraf platformlara dayanan geleneksel NFT’lerin aksine Book.io, NFT’leri için “Merkeziyetsiz Şifrelenmiş Varlıklar” (DEA’lar) terimini kullanıyor. Şirket tarafından ortaya çıkan bu ayrım, şirketin merkeziyetsiz bir yaklaşım sağladığını ortaya koyarak, kullanıcılara gizlilik ve güvenlik açısından fırsat sağlıyor.

Bir diğer yandan altcoin Polygon (MATIC), SEC’in Binance’e açtığı dava ile birlikte düşüşe geçen kripto paralardan biri oldu. Anlık olarak Polygon (MATIC), 0,829098 dolardan işlem görüyor ve son bir haftalık süreçte yüzde 9.4 değer kaybı yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!