eToro CEO’su Bitcoin (BTC) Fiyatını Artıracak Temel Faktörü Açıkladı!

El Salvador gibi ülkeler Bitcoin (BTC)’i ulusal para birimi olarak kabul ederken, bazı ülkeler ise lider kripto para birimini yasaklamak için bastırıyor. El Salvador’un hamlesi, hem IMF hem de JPMorgan tarafından eleştirildi. Bu yasaklamalar gerçekleşse bile, sektördeki bazı uzmanlar, Bitcoin’in sonsuza kadar kalıcı olduğuna inanıyor.

Bitcoin: Para ve devlet işlerinin ayrılması

eToro’nun CEO’su Yoni Assia, Bitcoin 2021 Miami’deki özel bir röportaj sırasında Bitcoin’i “kriptonun kralı” olarak gördüğünü söyledi ve lider para biriminin artık hayatımızda sonsuza dek kalacağını belirtti:

Dünya genelinde, iyi bir yerel para birimine sahip olmayan 5 milyar insan olduğu için, önümüzdeki üç ila beş yıl içinde Bitcoin fiyatında önemli bir artış görmezsek şaşırırım.

Yine de bu hayalin gerçekleşmesi için eToro ABD‘nin genel müdürü Guy Hirsch, insanların paranın merkeziyetsizleştirilmesine inanması gerektiğini söyledi ve şunları ekledi:

Bence Bitcoin için gerekli olan şey temelde devleti ve parayı ayırmaktır. Bu merkeziyetsizleştirme, sonunda hepimizin arzu ettiği vizyonu yaratacak.

 Sektör için regülasyon gerekli

Assia, merkeziyetsiz bir geleceğe hazırlanmak için eToro’nun geleneksel finans ve kripto para endüstrisi arasında bir köprü kurduğunu belirtti. Bu nedenle Assia, Bitcoin, kripto varlıkları ve hisse senetlerinin kombinasyonunun önemli olduğunu açıkladı ve şunları ekledi:

Müşterilerimizin çoğu, platformda hem kripto para hem de hisse senedi işlemi yapıyor. Bence bu kesinlikle gelecekte devam edeceğini göreceğimiz bir trend.

Assia ayrıca, özellikle merkeziyetsiz  finans veya DeFi’de inovasyon söz konusu olduğunda, kripto para sektörüne daha fazla kurumun girdiğini görmenin güzel olduğunu belirtti:

DeFi şu anda biraz vahşi batı gibi düzensiz. Düzenleme yok, gerçek finansal kurumlar yok, ancak birçok şaşırtıcı yenilik var. Bence bu inovasyonun birçoğunun geleneksel veya düzenlenmiş finansal kurumlara, merkezi şirketlere bu inovasyonu doğrudan tüketicilere sunabilmesi için girdiğini göreceğiz. Regülasyonlarlar Bitcoin için de önemli.

Ayrıca Assia, önümüzdeki 10 yıl içinde yerel dijital varlıklara 100 trilyon doların üzerinde bir transfer olacağını düşündüğünü belirtti. Bunun, neredeyse tüm finansal varlıkların nihayetinde ilerleyen Blockchain ağlarına dahil edileceği fikriyle teşvik edileceğini belirtti.

bitcoineTorokripto para