Ethereum Zincir Üstü Verileri Açıklandı: Analistlerden Ekim ve 4. Çeyrek Yorumu

Ethereum (ETH), bugün erken saatlerde tekrar 3 bin dolarlık destek seviyesini geçmeyi başardı. Kripto para piyasasının geri kalanı gibi lider altcoin, negatif getirilerle Eylül ayında düşüş yaşadı. Ancak zincir üstü veriler, ETH’nin Ekim ayında yükseliş ivmesini kazanacağını ve fiyatın toparlanmasına yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Borsalardaki Ethereum arzı düşük! İşlem hacmi sağlıklı: 4. çeyrekte yeni ATH bekleniyor!

Ethereum an itibariyle 3.153 dolarlık kilit direnç seviyesinin hemen altında bir fiyat düşüş trendi kanalında hareket ediyor. Bu direnç noktasının üzerinde bir kırılma, Ethereum’un düşüş trendinden çıkmasına ve boğa koşusunu yeniden başlatmasına yardımcı olabilir. Düşüş trendinden çıktıktan sonra, bir sonraki kilit direnç seviyesi 3.500’da olacak ve ardından 4 bin dolar tekrar test edilebilir. Eylül ayının başında Ethereum, geçtiğimiz ay boyunca yaklaşık yüzde 25’lik bir düşüş kaydetmeden önce 4 bin doların üzerinde işlem görüyordu. ETH için işlem hacmi sağlıklı kalmaya devam ediyor.
Ethereum’un borsa arzı düşmeye devam ediyor ve son birkaç hafta içinde keskin bir düşüş yaşadı. Bu oran, 6 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Düşen bir borsa arzı, arz sıkışıklığına yol açtığı ve trader’ların fiyatın yükselmesini beklediğini gösterdiği için yükseliş işareti olarak kabul edilir. Ethereum yatırımcıları hodling modunda görünüyor ve piyasa uzmanları, fiyatın 2021’in son çeyreğinde yeni ATH’lere ulaşmasını bekliyor.

 

ETH ağ etkinliği sabit kalıyor, fiyat artacak mı?

Son dönemde popülaritesi artan ve büyük fiyat artışı gören Solana (SOL) ve akıllı sözleşmelerin entegrasyonu ile ivme kazanan Cardano (ADA) gibi projeler ivme kazanırken, Ethereum ağ büyümesi durgun kaldı. Meydana gelen durgunluğun diğer bir nedeni de 2. katman çözümlerinin artan popülaritesi olabilir. Aktif adreslerin sayısı son 6 ayda güçlü kalmaya devam ediyor, ancak Londra güncellemesi sırasında Ağustos ayındaki artışa rağmen, sosyal hacim Haziran ayından bu yana düşüşte.
Ethereum, yeşil renkte ve 3.079’dan işlem görüyor. Teknik veriler, Ekim ayında fiyatın yükselişe hazırlandığını gösteriyor. ETH şu anda 4,362 dolarlık ATH’sinin yüzde 31 altında ve birçok Ethereum yatırımcısı, son çeyrekte ATH’yi aşmasını bekliyor.

 Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

analizethEthereumfiyatveriZincir Üstü