Tarihi Fraktal: Ethereum Boğa Döngüsü Sonunda Bu Seviyeden İşlem Görebilir!

Geçtiğimiz yıl yüzde 900’den daha iyi kazanç elde eden Ethereum, trader’lara ve yatırımcılarına diğer altcoin’lere kıyasla yüksek riske uyumlu getiriler sağladı. Analistlere göre, Ethereum’un tarihsel fiyat hareketi, 19 bin dolar değerindeki rallinin yolunu açıyor.

ETH savunucuları potansiyel döngü zirvesini tahmin ediyor

Analistler, logaritmik regresyon trend çizgilerini belirlemek amacıyla Ethereum’un tarihsel fiyat hareketini kullanarak ETH fiyatları için destek ve direnç seviyeleri belirlediler. Logaritmik Regresyon Gökkuşağı, Ethereum (ETH)’un tarihsel fiyat hareketini kullanan bir gösterge olarak kullanılıyor. Uzmanlar, destek ve direnci belirlemek için logaritmik regresyon trend çizgilerini belirliyor.

Ethereum’un bir sonraki direnç seviyesine tırmanması ne kadar uzun sürerse, potansiyel piyasa döngüsü zirvesinin de o kadar yüksek olacağı düşünülüyor. ETH’nin 3.730 dolar seviyesinde, 6.433 dolar seviyesindeki direnci test etme potansiyeli bulunuyor. Bir önceki döngünün zirvesine doğru bir hareket, ETH için bir sonraki hedefin 19,518 dolar olduğu anlamına geliyor. Ethereum, piyasa değerine göre ilk on altcoin arasında fiyat keşfine en yakın olanı olarak nitelendiriliyor.

Ethereum fiyat keşif moduna girdiğinde, fonlama oranlarının artması bekleniyor

Kripto piyasasının yüksek BTC ve Ethereum fonlama oranlarına tanık olduğunu iddia eden piyasa katılımcıları arasındaki genel görüşün aksine, fonlama oranları iki varlık için nispeten düşük kalıyor. Fonlama oranları, uzun ve kısa vadeli yatırımcılara yapılan periyodik ödemeler olarak tanımlanıyor. Bu oranlar, kripto para biriminin kalıcı sözleşmelerdeki fiyatı ile spot piyasalar arasındaki farka dayanıyor. Yüksek fonlama oranları, piyasa coşkusu ve döngü zirveleri ile örtüşüyor.

Delphi Digital’de araştırma görevlisi olan Ashwath Balakrishnan, yakın bir tarihte paylaştığı yukarıdaki tweet’te Ethereum (ETH)’un fonlama oranlarının durumu hakkında önemli yorumlarda bulunuyor. Balakrishnan, piyasanın BTC ve ETH fonlamalarına göre gazlandığını ve fonlamanın bir hafta öncesine göre daha yüksek olduğunu ifade ediyor. Balakrishnan’a göre bu oran, keşfedilmemiş bölgeye ulaşıldığında devasa bir artış gösterecek. Öte yandan FXStreet analistleri ise ETH fiyat trendini değerlendirerek altcoin’in patlamaya hazır olduğunu tahmin ediyor. Analistler, ETH fiyatı için 5.200 dolarlık bir hedef belirledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoinbitcoinEthereumkripto para