Bu 3 Altcoin Yükseliş Modellerini Onayladı!

Bu 3 altcoin projesi, yakın zamanda yükseliş modellerini onaylayarak büyük kazançlara imza attı. Uzmanların teknik analizi ise dikkat çekiyor. Peki, bu altcoin projeleri için sırada ne var? İşte detaylar…

Kripto uzmanları bu 3 altcoin projesine dikkat çekti!

HBAR Fiyat Yükselişi Devam Ediyor, Ancak Momentum Düşüşe Dönüyor Olabilir

Hedera’nın yerel tokeni HBAR fiyatı yüzde 67’den fazla artış göstererek 18 Ocak’ta 0,0604 dolara yakın bir günlük en yüksek seviyeyi oluşturdu. Kripto tokeni, Mart 2021’den bu yana en iyi aylık kazançlarını gösterecek gibi görünüyor. Ancak, kripto tokeninin günlük mumlarındaki uzun üst fitiller satıcıları gösteriyor aktif olarak kar rezervasyonu yapıyor. Ayılar, 18 Ocak’ta HBAR’ın kazanımlarını azalttı, ancak Hedera kripto fiyatı, düzeltmeden önce 19 Ocak’ta yüzde 12,2 artarak 0,059 dolara ulaştı. Dahası, momentum osilatörü MACD, HBAR fiyatı için düşüş momentumuna işaret edebilir.

Göstergenin histogramındaki pozitif çubuklar daralarak MACD çizgisinin (12 günlük ve 26 günlük EMA arasındaki fark) MACD sinyal çizgisine (MACD’nin 9 günlük EMA’sı) doğru hareket ettiğini gösteriyor.

MACD’yi düşüş eğilimi oluşturmaya zorlayan devam eden bir satış, HBAR fiyatının 0,052 dolar yakınındaki test desteğine düşmesine neden olabilir. Anında desteğin başarısız olması, HBAR fiyatının toparlanmadan önce 50 günlük EMA’sından (mor dalga) 0,0473 dolara düşmesine neden olabilir. Öte yandan, HBAR alıcıları piyasaya çekmeye devam ederse, kripto para birimi 0,06 dolar civarındaki dirence yükselebilir. Acil direncin üzerinde bir kırılma ve tutunma, HBAR fiyatının, aşağı yönlü düzeltmeler kazançları azaltmadan önce 200 günlük EMA’sından (yeşil dalga) 0,069 dolar civarındaki dirence meydan okumasına yardımcı olabilir.

 

Altcoin ENJ fiyatı boğa modelini onayladı!

13 Ocak’ta Enjin Coin (ENJ) fiyatı, düşen takoz adı verilen bir yükseliş modelini doğruladı. Ayrıntılı olarak, teknik model, fiyat yokuş aşağı birleşecek olan bir çift düşen trend çizgisi içinde dalgalandığında oluşur. Bu tür olumsuz modellerin sonucu, tipik olarak yukarı yönlü bir fiyat patlamasıdır. Modelin temel özelliklerinden biri, trend çizgileri yakınlaştıkça hacimlerin genellikle düşmesidir.

ENJ fiyatı, yüzde 152’lik bir fiyat hedefiyle yükseliş teknik modelini doğruladı. Kırılma için yukarı yönlü hedef, düşen takozun üst ve alt trend çizgileri arasındaki maksimum mesafeye eşittir. Teknik analizlere göre ENJ fiyatı kırılma noktasından artarak 0,807 dolara ulaşabilir.

ENJ fiyatı 19 Ocak’ta yüzde 32 artarak düzeltmeden önce 0,468 dolar yakınında günlük en yüksek seviyesini oluşturdu. Ayrıca ani artış, Enjin kripto para biriminin Ocak ayındaki kazancını 1 Ocak’ın en düşük seviyesi olan 0,24 dolardan yaklaşık yüzde 97’ye getirdi. Ancak günlük mumlardaki uzun üst fitiller, ayıların agresif bir şekilde daha yüksek fiyat seviyelerini savunduğunu gösteriyor. Ayrıca, son ralli, Enjin kripto tokeninin göreli güç endeksini 12 Ocak’ta aşırı alım bölgesine (>70) itti. Geleneksel olarak, aşırı alım RSI seviyeleri, bir trendin tersine döndüğünü tahmin ederek yatırımcıların satışa başlamasını sağlar. Ancak, günlük grafiklerde RSI saatinin 87.31’de olmasına rağmen, boğalar fiyatı yukarı doğru itmeye devam ediyor.

Aşırı alım RSI daha fazla yatırımcıyı satışa başlamaya zorlarsa, ENJ fiyatı 0,39 dolar yakınına düşebilir. Ayrıca, acil desteğin altına kırılma, Enjin kripto para birimini toparlanmadan önce 100 günlük EMA’dan (mavi dalga) 0,348 dolara yakın desteğe düşmeye zorlayabilir.

Tersine, boğalar yukarı yönlü ralliye devam ederse, ENJ 0,44 dolar civarında bir dirençle karşılaşabilir. Acil direncin üzerinde bir kırılma ve tutunma, ENJ’ye, aşağı yönlü düzeltmeler kazançları azaltmadan önce 200 günlük EMA’sından (yeşil dalga) 0,492 dolara yakın dirence yükselmesi için gereken ivmeyi verebilir.

DATA için yükseliş gecikmedi!

Düşen Takoz Modelini Onayladıktan Sonra DATA Fiyatı Yüzde 60 Arttı

Enjin Coin gibi, Streamr DATAcoin’in yerel token DATA’sı da düşen Kama modelini oluşturdu ve onayladı. Teknik analiz kurallarına göre, kripto para biriminin fiyat hedefi 0,0284 dolardan yüzde 105’ten fazla bir sıçramayla 0,0585 dolar seviyelerindeydi. DATA, 17 Ocak’ta formasyondan çıktı ve formasyonun fiyat hedefinin yüzde 60’ını kazanarak bir seviyeye ulaştı. DATA fiyatları, yüzde 105’lik bir fiyat hedefiyle düşen bir takoz formasyonundan çıktı.

Düşen kama modelinden çıkış ve daha geniş kripto piyasasının genel yükselişi, Streamr kripto tokeninin etkileyici bir ralli yapmasına yardımcı oldu. DATA fiyatı 18 Ocak’ta yüzde 58,5 artarak 0,046 dolara yaklaştı.

Ancak, ayılar yükseliş trendine karşı geri adım attı ve boğaları kazançlarını kısmaya zorladı. 19 Ocak’ta DATA, gün ilerledikçe neredeyse tüm kazançlarını kaybetmeden önce yüzde 34,5 yükseldi ve DATA üzerindeki düşüş baskısını vurguladı. Ayrıca ralli, DATA’nın günlük grafikte 87.46 değeriyle göreli güç endeksinin aşırı alıma uğramasına neden oldu. Aşırı alım RSI seviyeleri genellikle bir varlık için yaklaşan bir trendin tersine döndüğünü tahmin eder. Sonuç olarak, yatırımcılar modeli bir satış sinyali olarak görürler.

Bu nedenle, satış devam ederse, DATA fiyatı 0,035 dolar yakınını desteklemek için düşebilir. Anlık desteğin altına kırılma, Streamr kripto para birimini 0,0323 dolar civarındaki desteği test etmek için 200 günlük EMA’nın (yeşil dalga) altına zorlayabilir.

Bu arada, DATA’nın 20 günlük EMA’sı (kırmızı dalga), golden cross adı verilen bir yükseliş modeli oluşturmak için 100 günlük EMA’nın (mavi dalga) üzerine çıktı. Piyasa katılımcıları, modeli genellikle DATA fiyat hareketi için bir yükseliş işaretine dönüşebilecek bir satın alma sinyali olarak görür. Alıcılar piyasaya girerse, DATA fiyatı 0,0395 dolar civarındaki dirence meydan okumaya çalışabilir. Devam eden satın alma baskısı, DATA fiyatını, aşağı yönlü düzeltmeler kazançları eşitlemeden önce 0,044 dolar  civarındaki dirence yükselmeye zorlayabilir.

 

OCEAN Yükselen Üçgen Modelinden Çıktı! Yatırımcılar Dikkat Etmeli

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere OCEAN fiyatı, görünüşe göre yükselen üçgen adı verilen bir yükseliş modelini doğruladı. Bununla birlikte, OCEAN’ın kırılmayı takip eden fiyat hareketi, OCEAN’ın rallisinin bir sahte olabileceğini düşündürüyor. Ayrıntılı olarak, yüksek salınımları birleştiren yatay bir trend çizgisi ve salınım diplerini birleştiren yükselen bir trend çizgisi, yükselen bir üçgen deseni oluşturur. Hacim, bir kopuşun güçlü olup olmadığını belirlemeye yardımcı olur. Bu nedenle, düşük hacimli yukarı yönlü bir kırılmanın başarısız olması ve geri çekilmeyle sonuçlanması çok muhtemeldir.

En kalın bölümünün yüksekliği artan bir üçgende fiyat hedefini belirlemektedir. Böylece, OCEAN’ın teknik kurulumu için fiyat hedefi, 0,2585 dolarlık kırılma seviyesinden yüzde 139,5 artışla 0,619 dolar olacaktır. Ancak Ocean Protocol kripto fiyatı, üçgen formasyonunun üst trend çizgisinin üzerine çıktıktan sonra yükselmeye başladı. Fiyat hareketi, OCEAN’ın modelden güçlü bir kopuş çizmek için gereken yükseliş baskısından yoksun olduğunu gösteriyor. Ayrıca, token’ın modelin içinde dönmesi muhtemeldir.

OCEAN fiyatı 19 Ocak’ta art arda ikinci kırmızı mumunu boyadı ve yüzde 10’dan fazla düşerek 0,258 dolar yakınlarında günlük dip seviyesini oluşturdu. Boğalar bir yükseliş trendi başlatmayı başarırsa, OCEAN’ın 0,274 dolar civarındaki direnci yenmesi gerekecek. Acil direncin üzerinde kırılma ve konsolidasyon, Ocean Protocol kripto fiyatının, aşağı yönlü düzeltmeler kazançları azaltmadan önce 0,305 dolar civarındaki dirence meydan okumasına yardımcı olabilir.

Bu arada, momentum osilatörü MACD, OCEAN’ın fiyat momentumu için düşüş sinyalleri tahmin ediyor. Göstergenin histogramındaki pozitif çubuklar daralarak MACD çizgisinin (12 günlük ve 26 günlük EMA arasındaki fark) MACD sinyal çizgisine (MACD’nin 9 günlük EMA’sı) doğru hareket ettiğini gösteriyor. MACD çizgisi sinyal çizgisinin altına hareket ettiğinde, düşüş eğilimi oluşturacaktır. Ayılar satış yapmaya devam ederse, OCEAN fiyatı 0,254 dolar yakınına düşebilir. Ayrıca, piyasa çapında bir satış, Ocean Protocol kripto para birimini, toparlanmadan önce 20 günlük EMA’dan (kırmızı dalga) 0,232 dolara yakın desteği test etmeye zorlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!