Bitcoin Grafiği Önemli Bir İpucu Veriyor!

Kripto para analisti Shirinyan, Bitcoin(BTC) ile ilgili ilerleyen dönemde neler yaşanabileceğini bildiriyor. Analist MACD indikatörünü, yerel geri dönüş noktalarını ve dipleri belirlemenin en yaygın yollarından biri olarak kabul edildiğini belirtiyor.

Analist: Bitcoin(BTC)’de kırılma belirsiz

Analist sinyalin, lider kripto para birimi Bitcoin(BTC)’in konsolidasyon döngüsüne girdikten kısa bir süre sonra gerçekleştiği belirtiliyor. 5 Nisan tarihinde kripto para piyasası, BTC’in 30.000 dolar seviyesinin altına düşüş eğilimi gösteren göstergenin ters çaprazını gördü. Ancak göstergedeki olumlu sinyale rağmen, BTC’in kırılma yaşayıp henüz bir yükselişe devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor. Yatırımcıların lider kripto para birimini ile aktif olarak işlem yapmayı beklediği belirtiliyor.

Shirinyan, MACD indikatörünün grafikte uzun vadeli trendi belirlemedeki sınırlamaları nedeniyle neredeyse hiçbir zaman bağımsız bir geri dönüş göstergesi olarak kullanılmadığını bildiriyor. Bu nedenle analist, profesyonel yatırımcıların bunu genellikle üstel ve basit hareketli ortalamalar gibi ek grafik araçlarıyla birlikte kullandıklarını söylüyor. Yatırımcılar, grafiklere 50 ve 200 günlük hareketli ortalamayı uygulayarak kripto para birimlerinin yükseliş trendinde mi yoksa düşüş trendinde mi hareket ettiğini belirliyorlar. Analiste göre, gösterge kombinasyonunu kullanarak, kripto para birimlerinin düşüş trendinde hareket ederken meydana gelen tüm geri dönüş sinyallerini filtrelemek mümkündür.

Trendi tersine çevirmek mümkün mü?

Ayrıca analist, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın altında kaldığı belirtiliyor ve şuan için düşüş trendinde hareket etmeye devam ettiği görülüyor. Bu yüzden yatırımcıların, uzun vadeli emir açma işlemlerinden uzak durduğu ve normalden daha fazla risk getirebileceği bildiriliyor.

Ancak düşük riskli strateji bu tür bir sinyali filtreleyecek olsa da, MACD’nin sinyali, Bitcoin (BTC)’in yedi haftadan fazla süredir art arda satışlar gerçekleştiği için piyasa tarafından büyük ölçüde beklenen potansiyel trend tersine çevrilmesi söz konusu olmuş gibi görünmediği belirtiliyor. Şu anda, BTC son 24 saatte yaklaşık yüzde 1,63 değer kaybı ile 29,380  dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoinbtckripto paralider kripto paraMACD