Balinalar Torbalarca Bu Meme Coin Projesini Satıyor: Çakıldı!

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere son 24 saatlik süreçte kripto para piyasası hızlı bir düşüş yaşayarak büyük kayıplar verdi. Yüzde 4 değer kaybeden kripto para piyasasında balina satışları ise dikkat çekti. Önde gelen balinalar, piyasaların çöküşü ile birlikte ellerindeki meme coin projelerini çıkardı! Bu meme coin projesi hızla değer kaybetti. İşte detaylar…

Balinalar meme coin PEPE’yi satıyor

Bildiğiniz üzere meme coin projeleri bazen çok iyi kazançlar sağlayabildiği gibi büyük kayıplar da sağlayabilir. Doğası gereği meme coin projelerinin volatilitesi yüksektir ve yüksek risk içerirler. Son haftalarda meme coin projeleri iyi günler geçirse de bu günlerin sonu gelmiş gibi görünüyor. Özellikle PEPE için balinalar, torbalarca PEPE coin satıyor. Büyük kayıplarla karşı karşıya kalan PEPE için balinaların yaptığı satışlar, yüzde 9’luk bir kayıp ile sonuçlandı. Bununla beraber bazı balinalar ise karlarından vazgeçerek önemli zararlarla satış yapıyorlar.

Buna örnek olarak On-chain veri kaynağı Lookonchain’den alınan bazı veriler dikkat çekti. En az iki kripto para balinası, önemli kayıplarla karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri, gün içerisinde 142 bin dolar yani yaklaşık 76 ETH değerinde zararla 375,8 milyar PEPE satan 0x4614 ile biten bir adres. Bununla beraber bir başka meme coin balinası ise yaklaşık 35 bin dolar zararla 257 milyar PEPE satışında bulundu. Lookonchain verileri şu şekilde:

Kripto para piyasası büyük kayıplarla karşı karşıya

Bir diğer yandan geçtiğimiz 24 saat içerisinde Binance’e yönelik SEC davasıyla başlayan hızlı kripto para çöküşü, Bitcoin’in 25 bin dolara kadar gerilemesine yol açtı. Bununla beraber birçok kripto para biriminin değer kaybetmesiyle beraber piyasa, yüzde 4 değer kaybı yaşadı. Son 24 saatlik süreç içerisinde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yüzde 4,2 değer kaybı yaşayarak 25,697.05 dolar seviyesine geriledi. Anlık olarak birçok kripto para birimi kırmızı. Bununla beraber memecoin projeleri de kayıplarına devam ediyor. Son alınan CoinMarketCap verilerine göre memecoin projelerinden DOGE son 7 gün boyunca yüzde 8.3 değer kaybı yaşadı. SHIB yüzde 7.78 değer kaybı ile 7 günü tamamlarken, PEPE yüzde 25’nin üzerinde bir değer kaybı ile çakıldı. Bununla beraber Floki, BONE ve ELON gibi memecoin projeleri de yüzde 10’un üzerinde değer kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!