Santiment Açıkladı: Ripple ve Bu 6 Coin Yakında Patlayabilir!

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde düşüşe geçerek birçok yatırımcıyı endişelendirdi. Özellikle Bitcoin’in 27 bin dolarlık seviyesini kaybetmesiyle beraber kripto para piyasasının geneli kırmızı renge bürünse de, Santiment verileri Ripple (XRP), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Polygon (MATIC), Chainlink (LINK) ve Uniswap (UNI) için yükselişe işaret ediyor! İşte detaylar…

Santiment verileri Ripple ve 6 altcoin için yükselişe işaret ediyor!

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, BTC fiyatının yakın gelecekte daha fazla kapitülasyon belirtileri göstermesiyle yüzde 48 civarında değişmeye devam etti. Uzmanlara göre Bitcoin boğaları mevcut seviyelerden sorumluluk almazsa, lider kripto para birimi Bitcoin’in 24 bin ve 25 bin dolara doğru daha da düşmesi bekleniyor. Sonuç olarak, Ethereum ve BNB dahil olmak üzere en iyi kripto para birimlerindeki yatırımlar, düşük fiyatlı altcoinlere doğru akarken aynı yolu izleyebilir. Konu ile ilgili Santiment’in Twitter üzerinden aktardığı sözler şu şekilde:

En büyük altcoin’lerden bazıları kısa, orta ve uzun vadeli gerçekleşmiş kapitalizasyonları birleştirirken değer düşüklüğü gösteriyor. Piyasa değerleri XRP, ADA, DOGE, MATIC, SHIB, UNI ve LINK için gerçekleşen değerlerin üzerinde ve bu da birçoğunun bu yaz yükselebileceğine işaret ediyor.

On-chain analitik platformuna göre, Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Shiba Inu (SHIB), Chainlink (LINK), Uniswap (UNI) dahil olmak üzere en büyük altcoinlerin birçoğunun değeri oldukça düşük. Santiment, bu altcoinlerin bir sonraki hamlesini kontrol etmek için kısa, orta ve uzun vadeli gerçekleşmiş kapitalizasyonları kullanıyor. Özellikle, yükseliş görünümü için bahsedilen bu altcoinler, çoğunlukla faydalı yönleri nedeniyle önemli olumlu temeller biriktirdi. Sonuç olarak, Santiment analistleri bu altcoinlerin önümüzdeki aylarda yükselişe geçmesini bekliyor. Bununla birlikte on-chain analiz platformu Santiment, Bitcoin, Ethereum ve BNB’nin MVRV Z-skoru açısından oldukça aşırı değerli olduğunu belirtti.

Yatırımcılar piyasalardan uzaklaşıyor

Bir diğer yandan altcoin ve memecoin’lerin yükselişi, PEPE ve WOJAK gibi kripto paraların yükselişiyle son birkaç ay içerisinde fazla değer gördü. Bu yüzden uzmanlar yakın zamanda yatırımcıların bu meme coin projelerinden çıkarak dış dünyaya daha fazla değer katabileceklerini düşündükleri altcoin’lere yoğunlaşacaklarını düşünüyor. Bununla beraber kripto para cüzdanı Atomic Wallet’a yapılan son saldırı ve Ledger ve Trezor gibi donanım depolarını zayıflatan güvenlik riski, AB ve Hong Kong’dan gelen son olumlu düzenlemelere rağmen kripto piyasasındaki riskleri önemli ölçüde destekledi. Birçok yatırımcının geride kalmasına ve kripto para piyasasından uzaklaşmasını sağladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!