Balina Alarmı! Santiment’ten Shiba Inu Raporu: Fiyat Üzerinde Etkili!

Shiba Inu (SHIB), son birkaç haftadır yıldızı parlayan kripto paralardan biri olmayı başardı. Meme tabanlı altcoin, perakende yatırımcı sayısındaki keskin artış nedeniyle 2021’de önemli bir değer kazandı. Sonuç olarak, SHIB’nin balina işlemleri rekor seviyeye ulaştı.

 Santiment: Balina transferleri, fiyat hareketinde önemli rol oynuyor: 100 bin doları aşan balina işlemlerine dikkat edin!

Önde gelen kripto para analitik firmalarından biri olan Santiment’e göre, SHIB balinaları kripto parayı büyük miktarlarda hareket ettiriyor. Şirket, Shiba Inu’nun balina transferlerinin fiyat hareketinde önemli bir rol oynadığını da sözlerine ekledi ve şunları aktardı:
Shiba Inu, 0,00002885 dolar seviyesine düşerken, piyasadaki odak noktası Bitcoin’e ve Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına geri döndü. Ancak SHIB’nin 100 bin doları aşan balina işlemlerine dikkat edin. Bu işlemler yığınlar halinde geldiğinde genellikle fiyat artışlarını takip ediyor.

 

 

Geçen ay, önde gelen bir Shiba Inu balina hesabı, yaklaşık 43 milyon dolar değerinde SHIB satın aldı. Satın alımın ardından meme tabanlı altcoin’in fiyatı önemli ölçüde arttı. 6 Ekim 2021’de SHIB’nin fiyatı birkaç saat içinde  yüzde 60’tan fazla arttı.

Shiba Inu ve DOGE rekabeti kızışıyor!

Shiba Inu, Çarşamba günü 11 milyar dolarlık piyasa değeri sınırını geçti. SHIB, dünyanın en değerli 19. kripto para birimi konumunda. Piyasa değeri açısından SHIB, Bitcoin Cash’in hemen arkasında. Yatırımcılar, SHIB’i Dogecoin’in (DOGE) en büyük rakibi olarak görüyor. SHIB ve DOGE’nin piyasa değeri arasındaki fark hala önemli olsa da, Shiba Inu’nun son zamanlardaki büyümesi, SHIB’in dünyanın en değerli meme tabanlı altcoin olarak Dogecoin’i geçme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.
Son yedi gündeki yüzde 2’lik küçük bir düzeltmeye rağmen, Shiba Inu hala Algorand (ALGO), Polygon (MATIC), Stellar (XLM) ve Cosmos (ATOM) dahil olmak üzere birçok kripto para biriminden daha değerli. Kripto para birimi şimdi Litecoin (LTC), Chainlink (LINK), Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA) piyasa değerini hedefliyor.DOGE ve SHIB’nin piyasa değeri arasındaki fark şu anda yaklaşık 20 milyar dolar.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoindogedogecoinsantimentSHIBShiba Inu