Analist: Bu 2 Kripto Para Boğa Sinyali Veriyor!

Kripto para piyasalarının önde gelen bir analitik platformu, çok önemli bir ölçümün Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için yükseliş sinyalleri verdiğini açıkladı! İşte detaylar…

Kripto para piyasasının lider coin’leri, boğa sinyali veriyor!

Önde gelen bir kripto para analitik platformu olan IntoTheBlock, hem Bitcoin hem de Ethereum için günlük aktif adres sayısının Mayıs 2021’de ilk defa 60 bin dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra geri düştüğünü belirtiyor. Analitik firmasına göre, BTC ve ETH için aktif adreslerin sayısı günden güne dengeleniyor, bu da, anlık olarak önceki boğa koşusundan daha fazla insanın lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’u kullandığını gösteriyor.

“Ethereum ve Bitcoin için, Mayıs 2021 (en yüksek) seviyesinden sonra günlük adreslerde net bir düşüş oldu. Aktif adresler hızla dengelendi ve o zamandan beri tutarlı seviyelerde…

Ethereum için aktif adreslerde yaklaşık yüzde 36’lık bir artış görüyoruz (1 Aralık 2022’de 514.000 adrese kıyasla 8 Mart 2020’de 327.000 adres). Bitcoin, aktif adreslerde yaklaşık yüzde 20,6’lık bir artışla (1 Aralık 2022’deki 1,04 milyona kıyasla 9 Mart 2022’de 826.000) daha mütevazı artışlar gördü.”

Bitcoin ve Ethereum’un günlük aktif adres sayısı ise aşağıdaki grafikte görüldüğü gibidir.

Önde gelen analitik firması günlük aktif adreslere dikkat çekiyor!

Bir diğer yandan kripto analitik firması, günde kaç cüzdanın en az bir işlem yaptığını ölçen analiz uygulamasında, günlük aktif adresleri takip ediyor. Analitik firmasına göre daha aktif adresler, daha geniş bir benimsemeyi gösteriyor. Öte yandan analitik firması, geçtiğimiz yılki sıkıntılı makroekonomik koşullara rağmen BTC ve ETH için aktif adres sayısındaki istikrarın gerçekleştiğini açıkladı.

Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek fiyatlarından bu yana yeni aktif adreslerdeki artış umut verici görünüyor. 2022’de piyasalardaki kaosa rağmen, aktif kullanıcı sayısı geçen yıla göre nispeten sabit kaldı.

Bu, aktif adresler için bir piyasa döngüsünün dibinde veya yakınında olduğumuzu, dolayısıyla kullanıcı yıpranmasının altında veya yakınında olduğumuzu gösterebilir… Bir siyah kuğu olayı dışında, aktif adresler için dibe benzeyen bir şey bulduk gibi görünüyor.

Bununla beraber CoinMarketCap verileri ise lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in son bir haftalık süreçte yüzde 3 değer kazandığını gösteriyor. Lider kripto Bitcoin, anlık olarak 16.960,07 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ethereum’a bakıldığında ise son bir haftalık süreçte yüzde 4,2’lik bir artış görüyoruz. Anlık olarak lider altcoin ETH, 1.256 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoincryptocurrencykriptokripto parakripto para birimikriptopara