ABD’li Senatör Bitcoin İçin En Büyük Tehdidi Açıkladı!

ABD’li senatör Ted Cruz, Bitcoin (BTC) ve genel kripto para endüstrisi için en büyük tehdidin ne olduğunu ortaya koydu.

 

Bitcoin için en büyük tehdit: Washington’daki politikacılarının endüstüyi mahvetmesi

ABD medyasına verdiği yeni bir röportajda Cruz, kripto para piyasalarının karşılaştığı en büyük tehlikenin Washington’daki ne yaptıklarını bilmeyen milletvekilleri olduğunu söylüyor. Cruz’a göre, Bitcoin ve kripto para sektörü için en büyük tehdit, Washington’daki politikacılarının endüstüyi mahvetmesi ve bu çok gerçek bir tehdit. Ancak Cruz, meslektaşlarının yaptığı bir hatanın aslında Bitcoin’in benimsenme oranını hızlandırdığını, ancak aynı zamanda Amerikalılara zarar verdiğini belirtiyor. Politikacıya göre, Washington’daki devasa harcamalar, şu anda Amerikan halkını derinden yaralayan enflasyonu körükleyen önemli bir faktör. Bu durum ise Bitcoin’e geçişi tetikleyen etkenlerden bir tanesi. İnsanların Bitcoin’e geçtiğini görmenizin nedenlerinden biri, enflasyona karşı bir korunmadır. Bitcoin, tasarım gereği 21 milyon BTC’yi aşamaz.
 
Cruz, ”Para birimi, bir mal veya hizmetin diğerine göre göreceli değerlerini belirler. Herkesin mallarını ve hizmetlerini değersizleştiren politikacılarınız olduğunda, değeri saklamanın başka yollarını ararlar. Enflasyon zamanlarında insanların enflasyondan korunmak için altına veya gümüşe veya gayrimenkul veya emtialara, diğer sabit varlıklara çekilmesinin nedeni budur. Bu yüzden Bitcoin’in büyük bir savunucusuyum. ” ifadelerini kullandı. Bitcoin an itibariyle , yedi günün en yüksek seviyesi olan 43.337 dolardan yüzde 6.5 düşüşle 40.300 dolardan işlem görüyor.

 

Micheal Saylor: BTC, küresel ölçekte ivme ve önem kazanıyor

Popüler Bitcoin savunucusu ve MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, dün bir verdiği bir röportajda, , Bitcoin (BTC)’e olan ilginin geçen yıl gözlemlenenden daha fazla ivme kazandığını belirtti. Geçen hafta Miami’de düzenlenen Bitcoin 2022 konferansındaki deneyimini de anlatan Saylor, şunları söyledi:

Hiç bu kadar tutku görmemiştim. Dünyanın her yerinden ilgilenen politikacılarımız var, spor figürlerimiz, her sektörden ilk kez ortaya çıkan kapitalistlerimiz ve diğer entelektüel figürlerimiz var. Her gün başka bir büyük banka Bitcoin (BTC)’i benimsiyor. Büyük yatırımcılar, bu kripto yürütme emriyle Amerika Birleşik Devletleri Başkanından yeşil ışık aldı. Yani JPMorgan geliyor ve Bank of America ve Goldman Sachs geliyor. Bu sadece bir zaman meselesi.”

Saylor’a göre, insanların küresel finansal sistemdeki gelişmelere tepkisi, artan enflasyon ve fiat para birimlerinin değerinin düşmeye devam etmesi nedeniyle, hükümete olan güven eksikliğini gösteriyor. Geçen yılki Bitcoin etkinliğinden iki kat daha fazla enerji olduğunu kaydetti ve insanların şu anda dünya ekonomilerini etkileyen yükselen enflasyondan kurtarmak için servetlerini depolamak için çözümler aradıklarını belirtti. Saylor, “Bitcoin bu sorunun çözümü,” diye ekledi. Saylor, Warren Buffett ve Peter Schiff gibi birkaç geleneksel finans uzmanının eleştirilerine bakılmaksızın, eleştirmenler ve bankalar da dahil olmak üzere herkesin eninde sonunda BTC’yi benimseyeceğine inanıyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ABDbitcoinbtc