Uzmanlardan Ethereum İçin İddialı Tahmin: 11 Bin Dolar!

Borsa cüzdanlarındaki Ethereum coin rezervleri 2018’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. 5 Haziran itibariyle ETH rezervleri son yılların en düşük seviyesi olan 17,2 milyon Ethereum’da bulunuyor. Azalan Ethereum rezervleri altcoin için bir yükseliş katalizörü olarak kabul edilirken, analistler lider altcoin için 11.800 dolarlık hedef belirledi! İşte detaylar…

Borsalardaki Ethereum son yılların en düşük seviyesine geriledi

Kripto ekosistemindeki lider altcoin olan Ethereum, borsa cüzdanlarındaki rezervlerinde bir düşüşe tanık oldu. Glassnode tarafından son aktarılan verilere göre, 5 Haziran itibariyle Ethereum rezervleri 17,2 milyon ETH’ye düştü. Bu, Mart 2018’den bu yana görülen en düşük seviye. Aşağıdaki grafik, 22 Mayıs ve 5 Haziran tarihleri arasında 700.000 ETH’nin borsa cüzdanlarından çekildiğini ortaya koyuyor.

Grafik, 16 Mayıs ve 5 Haziran tarihleri arasında Ethereum rezervlerinde önemli bir düşüş olduğunu gösteriyor. Tipik olarak, azalan rezervler ETH arzında bir azalmaya ve varlık üzerindeki satış baskısında bir azalmaya işaret ediyor. Bu nedenle borsalardaki ETH bakiyesindeki azalma, altcoin fiyatını yükseltmek için bir katalizör olarak tanımlanıyor.

Uzmanlar Ethereum’a yönelik fiyat tahminlerini açıkladı

Ethereum fiyatı, piyasa belirsizliğinin ortasında 1.800 dolar seviyesinin üzerinde kalarak ETH’de bir fiyat rallisi için yükseliş tezini destekledi. Kripto yatırım firması VanEck’teki analistler, Ethereum’u titiz bir modelle değerlendirerek, 2030 yılında yıllık 2,6 milyar dolardan 51 milyar dolara bir gelir artışı öngördü.

Analistler, bazı senaryolarında Ethereum’un coin başına 11.848 dolardan fiyatlandırılacağını varsayıyor. Yükseliş tezi, Ethereum’un iş sektörlerinin ticari faaliyetlerinin önemli bir bölümünü barındıran baskın bir açık kaynaklı küresel yerleşim ağı olarak ortaya çıkacağı tahminine dayanıyor. Bu, Ethereum’u benzer akıllı sözleşme platformları arasında çoğunluk pazar payı sahibi olarak konumlandıracaktır. Bu da fiyatlarda yükseliş için olumlu nedenlerden biri.

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere son 24 saatlik süreç içerisinde kripto para piyasası büyük bir düşüş yaşayarak başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto para biriminde kırmızıyı gördü. Bitcoin, 25 bin dolar seviyesine kadar gerilerken, lider altcoin projesi 1.800 dolarda kalmayı başardı. Son bir haftalık süreç içerisinde lider altcoin Ethereum (ETH), yüzde 4.6 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak fiyat seviyesi ise 1.819 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!