Ünlü CEO’dan İddialı Bitcoin ve Altcoin Yorumu: Yüzde 90 !

Kripto para piyasasında sert düzeltme devam ederken, eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’ten endişe yaratan Bitcoin (BTC) ve altcoin açıklaması geldi. Yönetici, altcoin’lerin şu anda işlem yaptıkları seviyelerden yüzde 90 düşebileceğini öngörüyor.

Shitcoin’ler yüzde 75 ila yüzde 90 oranında değer kaybedebilir

Hayes, en büyük yatırımcıların bile Bitcoin’i feci bir düşüşten kurtarabileceğinden şüpheleniyor. Uzman, kurumsal yatırımcıların değişen piyasa koşulları nedeniyle pozisyonlarını bırakmaktan çekinmeyeceklerini savunuyor. Hayes, ”Böylesi durumlarda Lord Satoshi’ye kimse inanmaz ve herhangi bir bağlılıkları da yoktur.” ifadelerini kullandı. Yönetici, Bitcoin ve Ethereum’un altcoin’lere kıyasla çok daha az düşeceğine inandığını söyledi ve şunları ekledi:
Üç ila altı aylık bir zaman diliminde Bitcoin’in 30 bin doların altında ve Ether’in 2 bin doların altında işlem yapabileceğini öngörüyorum. Tüm shitcoin’lerimi satacağım. Bu shitcoin’ler, böylesi bir piyasada yüzde 75 ve hatta yüzde 90 oranında düşebilirler.
 
Hayes, Fed bilançosunun büyümesi ile Bitcoin fiyatı arasındaki pozitif korelasyona işaret etti. Yöneticiye göre, Merkez bankası tahvil alımını ısrarla geri çevirdiğine göre, “para basımı” anlatısı artık geçerli değil. Sonuç olarak, Bitcoin’in daha da düşeceğine inanıyor. Hayes, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının, artık “1 numaralı düşmanı” olarak ortaya çıkan enflasyonla mücadeleye odaklandığını vurguluyor. Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yüzde 2’nin altına düşerse Fed’in şahin tonunu bırakabileceğine inanıyor ki bu pek olası değil. Hayes ayrıca, Kasım ayında yapılacak 2022 ABD seçimlerinden önce enflasyonun bir numaralı öncelik olmayı bırakması halinde Fed’in rotasını tersine çevirebileceğine inanıyor.

 

Analistten Bitcoin için ayı piyasası iddiası

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) düşüş trendinde ve fiyat kaybı yaşamaya devam ediyor. BTC fiyatında görülen bu düşüş, bütün piyasayı altüst ederken yatırımcılar ise hala bunun gerçek bir ayı piyasası olup olmadığının kavgasını veriyor. Ünlü bir kripto para analisti CryptoWhale, Bitcoin (BTC) yatırımcısı olmasına rağmen zaman zaman, lider kripto para birimine şüpheyle yaklaştığını belirten açıklamalar yapıyor.

 

Analist, BTC fiyatındaki düşüşün aslında çok sancılı geçecek bir ayı piyasasının ilk günleri olduğunu düşünüyor. CryptoWhale Twitter üzerinden yaptığı açıklamada son düşüşün aslında ayı piyasasının ilk sinyali olduğunu vurguladı ve şunları söyledi:

Bitcoin, acımasız bir ayı piyasasının ilk aşamalarında ve bir daha asla tüm zamanların en yüksek seviyelerini geçemeyecek.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

altcoinbitcoinEthereum