Telegram Bu Altcoin Projesini Entegre Etti: Fiyat Fırladı!

Aylık 800 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan popüler mesajlaşma platformu Telegram, kendi kendine emanet edilebilen kripto cüzdanı TON Space’i entegre etti. The Open Network Foundation tarafından duyurulan bu ezber bozan gelişme, hem Telegram hem de kripto para ekosistemi için çok önemli bir adım olarak tanımlanıyor. Haberin ardından popüler altcoin TON fiyatı ise yüzde 13 yükselişe geçti! İşte detaylar…

Telegram bu altcoin projesini entegre etti

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere yapılan bu yeni anlaşma ile beraber TON Space olarak adlandırılan cüzdana, Telegram ayarları aracılığıyla sorunsuz bir şekilde erişilebilecek ve bu da kullanıcıların dijital varlıklarını yönetmelerini inanılmaz derecede kolaylaştıracak. TON Space, TON Foundation tarafından geliştirilen ve orijinal vizyonunu gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşan merkezi olmayan bir ağ olan The Open Network (TON) üzerine inşa edilmiştir.

Dijital çağda ifade özgürlüğü davasını uzun süredir savunan Telegram, kullanıcıların dijital kimliklerine ve varlıklarına güvenli bir şekilde sahip olmalarını sağlayarak onları güçlendirme taahhüdünü genişletiyor. Telegram’ın Baş Yatırım Sorumlusu John Hyman, “TON Space ile kullanıcılar artık bunu kolaylaştıracak teknolojiye sahipler” dedi. Özellikle kripto para dünyasında yapılan bu tür ortaklıklarla beraber kripto para yatırımcıları ve büyük kuruluşlar blockchain dünyasından büyük fayda sağlıyor.

Haberin ardından fiyat fırladı

TON Space’in entegrasyonu, TON ekosisteminin önemli bir büyüme yaşadığı bir döneme denk geldi. TON işlem hacmi son 24 saat içinde %77 gibi etkileyici bir oranda artarak 49 milyon dolar gibi şaşırtıcı bir rakama ulaştı. Anlık olarak popüler altcoin TON 1,92 dolardan işlem görüyor ve sadece 24 saat içinde %13’lük kayda değer bir artışı yaşadı. Bu istatistikler, TON ve ilgili ürünlerini çevreleyen artan ilgi ve coşkunun altını çiziyor.

Yapılan duyuruya göre TON Space’in kullanıma sunulması iki aşamada gerçekleşecek. Tüm Telegram Cüzdan kullanıcıları hemen başlayarak TON Space’e erişebilir. Telegram Cüzdanının kendisi, kullanıcıların Telegram platformu içinde Bitcoin dahil olmak üzere kripto para birimleri alıp satmalarını sağlayan bir bot olarak karşımıza çıkarken, bir sonraki aşama en iddialı olanı olarak tanımlanıyor. Verilere göre Kasım ayında, TON Space, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer bazı ülkeler hariç, tüm küresel Telegram kullanıcıları tarafından erişilebilir hale gelecek.

Yapılan ortaklığın önemi

Telegram’ın TON Vakfı ile ortaklığı, altcoin TON Space cüzdanının entegrasyonunun ötesine geçen stratejik bir ittifakı temsil ediyor. Lansmanın bir parçası olarak Telegram, TON projeleri ve ortakları için küresel reklam platformu Telegram Ads’e erişime öncelik verecek. Bu hamle, TON tabanlı projelerin geniş bir kitleye ulaşabileceği ve büyümelerini hızlandırabileceği geniş ve dinamik bir ekosistem yaratacak. John Hyman bu ortaklığın çığır açan niteliğini vurgulayarak şunları söyledi:

Bu ortaklıkla, dijital mülkiyet haklarını tüm kullanıcı tabanımızın eline veriyoruz. Aynı zamanda TON projelerine şimdiye kadarki en büyük Web3/Web2 ortaklığında kitlemize ulaşmaları için araçlar sağlıyoruz.

Sonuç olarak, Telegram’ın TON Space entegrasyonu, dijital iletişim dünyasını gelişmekte olan kripto para birimi ortamıyla birleştiren dönüştürücü bir adımdır. Bu hamle yalnızca Telegram’ın devasa kullanıcı tabanını güçlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda blok zinciri teknolojisinin daha fazla yenilik ve benimsenmesinin yolunu açıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!