Santiment’ten Çarpıcı Cardano Raporu: Tecrübeli Trader’lar Nasıl Pozisyon Alıyor?

Cardano (ADA), Eylül ayındaki Alonzo güncellemesinden sonra piyasa ivmesini kaybetmiş görünüyor. Akıllı sözleşme entegrasyonu, yükseltme sürecinde ADA tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10 dolara yükselirken, fiyatının önemli bir katalizörü olarak görülüyordu. Yükseltme, Cardano’yu bir DeFi ve NFT merkezi haline getirse de altcoin’in fiyatı o zamandan beri fazla ilerleme kaydetmedi.

Santiment verileri, trader’ların ADA’ya ilgisinin arttığını gösteriyor

Piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi olan Cardano (ADA) son 24 saat içinde yüzde 1 kayıpla 2,12 dolardan işlem görüyor. Altcoin’in fiyatı Eylül ayından bu yana 2,10 dolar ile 2,70 dolar aralığında dalgalandı. Yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini hedefleyen Bitcoin piyasa rallisine liderlik ederken, altcoin’lerin bir konsolidasyon aşamasında olduğu görünüyor.

Tarihsel olarak, gerçek altcoin boğa koşusu, altcoin’lerin çoğunluğunun yeni ATH’ye ulaştığı Nisan-Mayıs aylarında görüldüğü gibi BTC piyasasının zirveye çıkmasıyla başlıyor. Altcoin’lere yönelik piyasa duyarlılığı şu anda istikrarlı görünüyor. Ancak Santiment’ten gelen son veriler, Alonzo hard fork’u sırasında görülen, trader’ların Cardano (ADA)’ya olan ilgisinde olağandışı bir artış olduğunu gösteriyor.

Cardano bir dönüş yapabilir mi?

Cardano’nun sosyal medyada bahsedilme oranı, Alonzo yükseltmesi sırasında tavan yaptı. Bununla birlikte yükseltmenin başarıyla tamamlanmasıyla altcoin’e olan heyecan da azaldı. Birçok eleştirmen, Eylül ayındaki zirvenin popüler altcoin için en yüksek seviye olduğuna inanıyor. Ancak yeni veriler Binance’deki trader’ların Cardano (ADA)’ya olan ilgilerinin, yükseliş eğilimi gösteren diğer altcoin’lerden daha fazla olduğunu ortaya koyuyor.

Uzun vadeli pozisyondaki keskin artışın ardından, altcoin için genellikle yükseliş eğilimindeki fiyatı rallisi gelir. Ayrıca trader’ın ilgisi artmaya devam ederse, yeni ATH kaydetmesine yardımcı olacak kadar güçlü bir yükseliş momentumu oluşturabilir. Şu anda dördüncü sırada yer alan Cardano, şimdiye kadar ilk 3 kripto sıralamasına girerek oldukça olağanüstü bir yıl geçirdi. Yeni merkezi olmayan ekosistemi ile ADA’nın, sunduğu ölçeklenebilirlik ve güvenlik nedeniyle Defi ve NFT’ler için tercih edilen seçenek olması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Alonzo hard forkaltcoinBinanceCardano ADAkripto parasantiment