Ripple ve Litecoin Fiyat Analizi: Teknik Analiz ve Kritik Seviyeler!

Piyasadaki boğalar son birkaç haftadır etkili olmaya başladılar. Önceki hafta, çoğunlukla boğaların hakimiyetindeydi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) nihayet 45 bin dolar seviyesini geçmeyi başardı. BTC ayrıca, bu seviyede güçlü bir destek noktası oluşturarak, 50 bin ve 55 bin dolarlık seviyelere ilerlemek için ivme kazanmaya çalışıyor. Ethereum (ETH) öncülüğünde, altcoin’ler de yeşil renkte. Ripple (XRP) 1 dolar hedefine ulaşmak için çabalarken, Litecoin (LTC) yüzde 12’lik bir artışla parlak bir gün geçiriyor.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Ripple fiyatı, Pazartesi günü onaylanan 0,75 dolar seviyesindeki destekten  toparlanmanın ardından 0,8 doların üzerine çıkmayı başardı. Hafta sonundaki yükseliş görünümü, XRP’nin 0,85 dolara çıkmasını sağladı ancak  XRP, 1 dolara olan yolculuğu tamamlamak için gerekli olan ivmeyi bulamadı.


0,8 dolarlık alıcı tıkanıklığına ek olarak, 200 Basit Hareketli Ortalama (SMA) tarafından Ripple’a destek sağlanıyor. MACD’nin 22 Temmuz’dan bu yana devam eden bir yükseliş sinyaline sahip olduğunu söyleyebiliriz. Günlük grafikteki teknik resim değişmeden kalırsa, XRP hızla 1 dolara yükselmeye devam edecektir. Bu arada, hakim yükseliş görünümünden bir düzeltmenin uzak bir fikir olmadığını belirtmekte fayda var. Kayıplar 200 SMA desteğini 0,8 dolardan kırarsa, büyük satış emirleri tetiklenecek. Genel teknik göstergelerdeki baskı artışı, Ripple fiyatını 0.7 dolara düşürebilir.

Litecoin fiyat analizi

Piyasadaki birçok kripto varlığı gibi, Litecoin de Bitcoin fiyatındaki artışa olumlu tepki verdi. Ethereum ve Ripple gibi ivme kazanan LTC, büyük kazançlar elde etmeyi başardı.Temmuz ayındaki satış, LTC’nin 100 dolar’a yükselmesini sağlamıştı. Bununla birlikte, boğalar piyasa genelinde kontrolü yeniden ele geçirdikçe, Litecoin’i 200 dolara doğru destekleyen yeni bir yükseliş trendi ortaya çıktı. Yükselen bir paralel kanal, hem boğaların hem de ayıların eylemlerini hafifletiyor gibi görünüyor. Örneğin, 100 dolar’dan 170 dolar’a yükselen görkemli yükselişe rağmen, kanalın üst sınırı 200 dolar’a çıkma yolunda duruyor.

Öte yandan, düşüşlerin 160 doların altına düşmesini önlemek için orta sınır çizgide. 160 dolar ​​’daki alıcı tıkanıklığı, yükseliş trendinin yeniden başlaması için çok önemli olmaya devam ediyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) göstergesinin yükseliş eğilimine sahip olduğunu, yükseliş trendini etkilediğini ve daha fazla alıcıyı piyasaya katılmaya teşvik ettiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle, Litecoin bu süreçte 200 dolara ulaşabilir. Ripple da 1 dolar hedefine kısa vade de ulaşacak gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

analizfiyatlitecoinltcripplexrp