Ripple ve Ethereum İçin Çılgın Tahmin: Haziran’a Kadar..

Önde gelen kripto para analistleri, popüler altcoin Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) hakkında kritik fiyat tahminlerinde bulundu! İşte detaylar…

Analistten uçuk Ripple tahmini: “23 dolar olacak!”

Kripto para piyasasının yakından takip ettiği kripto para analisti Crypto Bull, Ripple’ın yerel token’ı XRP’nin tarihsel geçmişine atıfta bulunarak projenin bu yıl Haziran ayına kadar 23 dolar seviyelerine ulaşabileceğini öne sürdü. CoinMarketCap verilerine göre XRP, anlık olarak 0,395477 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 5 yıl önce yaptığı ATH seviyesi 3,40 dolar seviyesinden yüzde 88 uzaklıkta bulunuyor. Analistin tahminlerine göre XRP’nin 23 dolar seviyelerine ulaşması için yüzde 6200 yükselişe geçmesi gerekiyor. Topluluklar ise yapılan bu tahmini gerçeklikten uzak buldular.

Kriptoarena.com olarak daha önce de aktardığımız üzere, XRP için tahminlerde bulunan analist, geçtiğimiz yıl XRP’nin 4.7 dolar seviyesine kadar yükseleceğini öne sürmüştü. Fakat bu olmadı ve bununla beraber birçok Twitter kullanıcısı, analistin son tahminini Twitter üzerinden eleştirdi. Analist, Twitter üzerinden Haziran ayındaki 23 dolarlık tahminini duyururken, bir Twitter kullanıcısı geçtiğimiz yıl yaptığı 4.70 dolarlık tahminini alıntılayarak, “Bunu geçen Haziran’da da söylemiştin!” yorumlarında bulundu.

Bir diğer yandan başka bir Tweet’te ise bir kripto para yatırımcısı kripto topluluğuna yönelttiği soruda XRP’nin ulaşabileceği en yüksek fiyat seviyesini sordu. Bir BT geliştiricisi olan Greg Willis, bunun 4 ve 5 dolar civarında olması gerektiğini söyledi. Willis, Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki davadan olumlu bir kararın XRP’yi bu rakamlardan daha fazla yükselteceğine ikna olmadığını da sözlerine ekledi.

Eski Ark Invest yöneticisinden Ethereum için kritik yükseliş tahmini!

Ark Invest kripto bölümünün eski yöneticisi Chris Burniske, geçtiğimiz günlerde Ethereum’un piyasadaki geleceği hakkında cesur bir tahminde bulundu. Yakın tarihli bir açıklamada Burniske, Ethereum’un yatırımcıları bundan sonra Valhalla’ya yönlendireceğini söyleyerek yükselişe atıfta bulundu.

Analist, piyasadaki en büyük ikinci kripto para biriminin yakında ETH’yi daha önce görülmemiş yeni zirvelere gönderecek bir dalgalanma artışı yaşayacağına inanıyor. Bu tahmin, Burniske’nin Ethereum ağı ve büyüme potansiyeli hakkındaki kapsamlı analizine dayanıyor. Burniske, yaklaşan Şanghay güncellemesi uygulaması konusunda özellikle iyimser. Ağın ölçeklenebilirliğine, güvenliğine ve genel performansına önemli bir gelişme getireceği için bu yükseltmenin Ethereum için bir dönüm noktası olacağına inanıyor. Güncelleme uygulandıktan sonra, ETH fiyatını yeni zirvelere taşıyacak olan ETH/BTC çiftinde bir kırılma bekliyor .

Ancak herkes Burniske gibi iyimser düşünmüyor. Bazı analistler, ETH’nin Şanghay güncellemesinden sonra, bloke fonların kilidinin açılması nedeniyle benzeri görülmemiş bir satış baskısı ile karşı karşıya kalabileceğine inanıyor. Analistlerin düşüncesi, uzun süredir fonlarını stake eden yatırımcıların güncellemeden sonra nakde çevirmek isteyebilecekleri ve bunun da ETH fiyatında önemli bir düşüşe neden olabileceği yönünde.

Bu karşıt görüşlere rağmen Burniske, tahminine olan güvenini koruyor. Ethereum’un piyasadaki lider kripto para birimi olma potansiyeline sahip olduğuna ve bunun yatırımcıları, kahramanların sonsuza dek ziyafet çektiği, öldürülenlerin efsanevi İskandinav salonu Valhalla’ya götüreceğine inanıyor. Bu söylem, Ethereum (ETH)’un risk alacak kadar cesur yatırımcıları için önemli bir yatırım getirisi sağlayacağını söyleme şekli olarak karşımıza çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoinethEthereumethereum analizethereum yorumfiyatkriptokripto parakripto para birimikriptoparaxrp