Morgan Stanley Finans ve Teknoloji Dünyasının Yeni Odak Noktasını Açıkladı

Yatırım bankası Morgan Stanley, Perşembe günü yatırımcılara yönelik yayınladığı bir raporda, metaverse’nin bir sonraki büyük yatırım alanı olduğunu belirtti. Bankanın stratejistleri, bu sektörün Meta ( Facebook) ve Microsoft gibi şirketlerden büyük bir ilgi gördüğü vurguladı.

Morgan Stanley: Finans ve teknoloji dünyasının yeni odak noktası: “Metaverse”

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Morgan Stanley, Perşembe günü kritik bir rapor yayınladı. Bankaya göre, son zamanaların gündemnden düşmeyen kavramı metaverse, bir sonraki büyük yatırım aracı. Metaverse, sanal bir dünya olarak tanımlanabilir. Bunun metaverse‘in en önemli özelliği olduğunu söyleyebiliriz.

Konsept, kendi stratejilerini oluşturmaya çalışan şirketler tarafından zaten benimsendi. Facebook, bu yeni kavrama dikkat çekmek için ismini  Meta olarak değiştirdi. Microsoft ise gelecek yıldan itibaren ürünlerine metaverse temalı öğeler ekliyor. Morgan Stanley stratejisti Edward Stanley şunları söyledi:
Metaverse, sosyalleştiğimiz ortamı temelden değiştirebilecek güce sahip

Çin, ABD ve Güney Kore lider konumumda!

Stanley, giderek daha fazla şirketin metaverse tabanlı faaliyetleri ve unsurları projelerine dahil etmek için hareket ettiğini belirtti. Teknoloji ve oyun hisseleri, Roblox gibi oyun platformalrı de dahil olmak üzere, piyasa bu yeni trendinden şimdiden kar elde ediyor. Stanley şunları vurguladı:
Metaverse giderek daha fazla farkındalık yaratıyor ve  daha fazla şirket bu yeni teknolojiyi benimsiyor. Şirketlerin ve analistlerin odak noktasında metaverse yer alıyor.

 

Morgan Stanley, inşa edilen bu alternatif dünyanın henüz çok erken aşamalarında olduğumuzu vurguladı Tüm bu girişimler, şimdiden şekillenmeye başlasa da, metaverse’in daha gelişmiş evrelere ulaşmasına daha yıllar var ve bu dünyanın var olması için bu şirketlerden önemli ölçüde işbirliği gerekecek. Bu, kullanıcılar deneyimlerini ve avatarlarını bir platformdan diğerine sorunsuz bir şekilde taşıyabildiklerinde mümkün olacaktır. Morgan Stanley ayrıca metaverse alanına giren çoğu şirketin üç ülkeden geldiğini ifade etti ve bü ülkelere işaret etti. ABD, Çin ve Güney Kore, metaverse ile ilgili faaliyetlere ve kurumsal lansmanlara en çok odaklanan ülkeler olarak karşımıza çıkıyor. Daha fazla metaverse, BTC, altcoin ve kripto haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

MetaverseMicrosoftMorgan StanleyYatırım