İşte Mark Cuban’ın Son Yatırımı: Konuşabilen Akıllı NFT Koleksiyonu!

New York Post’un bildirdiğine göre, Mark Cuban NFT’lerin “akıllı” ve konuşabilen versiyonlarını üreten Singapur merkezli bir şirket olan Alethea AI’da hisse satın aldı. NFT çılgınlığı sürerken, Cuban’ın yatırımı oldukça mantıklı bir hamle olarak değerlendiriliyor.

Cuban yeni NFT teknolojisine övgüler yağdırdı

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto para sektöründeki gibi Blockchain tabanlı şirketler tarafından kullanılan bir tür bağış toplama aracı olan özel ve sınırlı bir token satışı yoluyla 16 milyon dolar topladığını duyurdu. Alethea, kullanıcıların yapay zeka animasyonu, etkileşim ve ses sentezi yeteneklerini dijital sanata yerleştirmesine izin vererek NFT sektörüne yeni bir boyut getiriyor. Yeni teknoloji, insanların NFT’lerle sohbet etmesine bile olanak tanıyor.

Firmanın web sitesi “NFT ie süper güçlerinizi birleştirin” diye reklam veriyor. NFT’ler, bilgisayarlı sanat ve spor olayları gibi sanal öğelerin sahipliğini temsil eden dijital varlıklar olarak tanımlanabilir. Cuban yaptığı açıklamada şunları söyledi:

NFT’ler koleksiyoncular için heyecan verici olmaya devam ederken, Alethea AI, zincir üzerinde NFT’ler olarak güvence altına alınan AI Powered Avatar’ları benzersiz bir şekilde birleştirmeyi başardı. Ortaya çıkan donuç sadece eğlenceli ve değil, aynı zamanda Alethea’nın teknolojilerini kullanarak hızla ilerleyecek bir etkileşim düzeyi için temel oluşturması açısından bir yenilik.

Şirket büyük ilgi görüyor: Sotheby müzayedesinde büyük satış

Alethea, kullanıcıların AI animasyon, etkileşim ve ses sentezi yeteneklerini dijital sanata yerleştirmelerine olanak tanıyor. En son finansman çabasında Alethea, kurucusu Christie’s tarafından satılacak ilk NFT için bu yılın başlarında 69 milyon dolardan fazla ödeyen Metapurse dahil olmak üzere diğer bazı büyük isim yatırımcılarını çekmeyi başardı.

 

Alethea, bu yaz NFT’lere olan ilginin devam ederken,  bazı başarılar görmeye başladı. Firma, Haziran ayında Sotheby’s müzayedesinde bir akıllı NFT koleksiyonunu 478 bin dolara sattı. Haziran satışından önce, “Alice” adlı NFT, “Bilmiyorum” veya “Üzgünüm.” gibi ifadeler kulalnarak Twitter’da viral oldu. Alethea CEO’su Arif Khan, Bloomberg‘e şirketin satıştan elde edilen geliri mevcut hizmetlerini sürdürmek ve yükseltmek için kullanacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

kripto paraMark CubannftYatırım