Litecoin (LTC) Kurucusundan Çarpıcı Walmart Açıklaması: Çuvalladık!

Kripto para sektörü, dün çarpıcı bir gelişme ile büyük heyecan yaşadı. Walmart’ın Litecoin (LTC) ödemelerini desteklediğine dair söylentiler bir anda viral oldu. Güvenilir haber kaynağı GlobalNewswire’da yayınlanan haberde, dünyanın en büyük perakendecisi olan Walmart’ın, 1 Ekim’den itibaren Litecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacağı iddia edilmişti. Walmart’ın ortaya çıkan söylentileri, onaylamamasının ardından haberin asılsız olduğu anlaşıldı.

Asılsız haber sonrası Litecoin uçuşa geçti

Walmart’ın geçtiğimiz ay kripto para uzmanı için iş ilanı vermesi, sektörde büyük yankı uyandırdı, Litecoin söylentileri, klasik bir ”pump&dump senaryosuna yol açtı. Sadece bir saat içinde LTC fiyatı yüzde 25 artarak 231 dolar’a yükseldi ve tekrar 180 dolar seviyelerine düştü. Litecoin kurucusu Charlie Lee, geçtiğimiz günlerde Bloomberg TV’ye bu asılsız haberin arkasında kesinlikle şirketten kimsenin olmadığını söyledi.


Litecoin kurucusu, sosyal medya yöneticilerinden birinin aşırı derecede heyecanlanması ve Reuters gibi haber kuruluşlarının da gelişmeyi bildirmesinden sonra hikayeyi Twitter hesaplarında paylaşması nedeniyle “rezil olduklarını” söyledi. Bloomberg TV ile yaptığı röportajda Lee şunları söyledi:

Yalan haberleri Twitter’da paylaşmamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve bu sefer gerçekten çuvalladık. Olayın bizimlie hiç bir ilgisi yoktur ve bunu kimin yaptığını bulmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bundan sonra yalan haberlerin yayılmasını durduracağız.

 ”Vay canına! Bu harika bir haber”

Walmart gibi bir devin Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) gibi kripto para birimleri arasından Litecoin (LTC)’u seçmesi ilginç bir gelişme olarak yorumlandı. Röportajda Lee, haberi görünce kendisinin de oldukça şaşırdığı ifade ederek şunları ekledi:

Bu sabah uyandım ve Walmart’ın Litecoin (LTC)’u kabul ettiğini öğrendim ve ‘Vay canına bu harika bir haber’ dedim ve daha sonra bunun gerçek olmadığı ortaya çıktı

 

Lee, Litecoin’in tamamen merkeziyetsiz  bir platform olduğunu söyledi. Bu özelliği sayesinde, herkes kuruluşun iznini almadan LTC ödemelerini kabul edebilir. Bununla birlikte, yalan haberlerin kripto endüstrisinin ve diğer endüstrilerin doğası gereği olduğunu belirten Lee, bu asılsız haberlerin yayılmasını durdurmak için Litecoin Vakfı’nın yapabileceği çok fazla bir şeyin olmadığını belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ABDHaberlitecoinltcödemeWalMart