Kurnaz YouTuber Dolandırıcıya Bitcoin Bağışı Yaptırdı

Kanada asıllı Bitcoin (BTC) eğitimcisi bir kripto para dolandırıcısını aldattı ve daha sonra verdiği cüzdan adresiyle hayır kurumuna bağış yapmasını sağladı.

Canadian Broadcasting Corporationın 7 Ağustosta bildirdiği üzere kripto para birimleri hakkında bir eğitim kanalı işleten bir YouTuber ve bir Bitcoin borsasında pazarlama müdürü olan Ben Perrin Bitcoin yatırımını her 24 saatte iki katına çıkaracak bir yatırım planı sunan bir dolandırıcılık mesaj aldı . Perrin CBC Newse şunları söyledi:

“Daha önce bu insanların çoğuyla karşılaştım saçma iddialarda bulundular. Bu durumda her 24 saatte bir Bitcoinimin iki katına çıkacağını garanti ettiler ve onlara biraz Bitcoin gönderirsem bunu göreceğimi söylediler.”

Perrin ne olduğunu anlamadan değil Bitcoine yeni gelen biri gibi davranarak dolandırıcıyı altüst etmeye karar verdi. 

“Bana sadece 100 $ geri gönderirlerse onlara 20.000 $ yatırım yapacağımı sadece her şeyin okunaklı olmasını sağlamak için onlara iade edebileceğimi söyledim.”

Sonuç olarak dolandırıcı YouTuber’ın  verdiği adrese 50 dolar gönderdi. Ancak verilen adres Venezela’daki insanlara dijital para birimi ile yiyecek satın almalarına yardımcı olan hayırsever bir kuruma aitti.

Comments (0)
Add Comment