Popüler Kripto Para Borsası Yatırımını Açıkladı: Bitcoin!

Popüler kripto para borsası Bitfinex, Bitcoin yatırımlarını artırdığını açıkladı! Peki, bu kararın arkasında ne var? İşte detaylar…

Bitfinex Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı

The Block, şaşırtıcı bir gelişme olarak ünlü kripto para borsası Bitfinex’in Bitcoin’e önemli yatırımlar yaptığını bildirdi. Bu yatırımın tam değeri açıklanmamış olsa da, kaynaklar Bitfinex’in işlem ücretlerinden elde ettiği kârın bir kısmını dünyanın en büyük kripto para birimine yönlendirdiğini ve dijital varlığa olan sarsılmaz bağlılığını daha da gösterdiğini öne sürüyor. Bu haber, Bifinex/Tether CTO’su Paolo Ardoino’nun 3 Eylül 2023’te Twitter’da “kripto borsalarının Bitcoin’den faydalandığını ve şimdi bu kripto para birimine yeniden yatırım yapmak için politikalar benimsediğini” duyurmasından kısa bir süre sonra geldi. Bitfinex’in bu hamlesi, kripto piyasasının uzun vadeli geleceğine olan bağlılığını gösteriyor.

Bitfinex ayrıca kripto para birimi alanındaki çeşitli girişimleri aktif olarak desteklemektedir. Bunlar arasında Lightning Network ve Liquid Network gibi Layer-2 çözümlerinin desteklenmesi de yer alıyor. Ayrıca, daha ucuz ve daha özel Bitcoin işlemlerini kolaylaştırmak için RGB protokolünü savunuyorlar. Dahası Bitfinex, Bitcoin ağında token ihracına yardımcı olarak bu blok zincirinin faydasını daha da artırıyor.

Latin Amerika ülkelerinde BTC madencilik tesisleri kuracaklar

Özellikle Bitfinex, önde gelen bir stablecoin ihraççısı olan Tether ile bir bağlantı paylaşıyor. Tether şu anda 1,6 milyar dolar değerinde bir zula ile dünya çapında on birinci en büyük Bitcoin rezervine sahiptir. Bu bilgi Tether’in Q2 2023 varlık raporunda da teyit edilmiştir. Ancak, kripto para birimlerine olan bağlılık burada bitmiyor. Tether, Bitcoin madenciliği operasyonlarına yatırım yapma ve Latin Amerika ülkelerinde madencilik tesisleri kurma niyetini açıkladı. Bu stratejik hamle, Tether’in kripto para madenciliği potansiyeline olan inancını ve daha geniş kripto ekosistemini destekleme taahhüdünü göstermektedir.

Bitfinex’in Bitcoin’e yatırım yapma kararı, dijital varlık piyasasına duyulan güvenin arttığının bir kanıtıdır. Kripto paralar yaygın olarak tanınmaya ve kabul görmeye devam ettikçe, Bitfinex ve Tether gibi büyük oyuncuların katılımlarını genişletmeleri şaşırtıcı değil. Önde gelen kripto para uzmanları konu ile ilgili yaptığı yorumlarda Bitcoin ve kripto para piyasasının büyüyen ivmesine işaret ediyor. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere 2023 itibariyle birçok şirket Bitcoin’e yönelmiş durumda ve bu durum kripto paraların benimsenmesine yönelik artışı ortaya koyuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!