Kripto Para Borsası Coinbase 8 Varlığa Yatırım Yaptı! İşte Detaylar

Kripto para borsası Coinbase’in ünlü girişim sermayesi kolu Coinbase Ventures, zorlu düzenleyici ve operasyonel ortama rağmen 2023 yılı boyunca erken aşama projelere yatırım yapma kararlılığını ortaya koydu. Son olarak yaptığı yatırımlarla birçok yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı! Peki, bu yatırımlar neler? İşte detaylar…

Kripto para borsası Coinbase’den 8 farklı altcoin’e yatırım geldi!

Coinbase Ventures, 6 milyar dolarlık varlığı ve 2018’deki lansmanından bu yana 200 katlık kayda değer getiri sağlama geçmişiyle kripto yatırım dünyasının önde gelen oyuncularından biri olmaya devam ediyor. Son haftalarda 2023 için en heyecan verici yatırımlarından bazılarını yapan Coinbase Ventures, birçok yatırımcının dikkatini çekti. Özellikle dev kripto para borsası Coinbase’in bu tür yatırımlar yapması, birçok şirketi yakından ilgilendiriyor. Peki bu yatırımlardan hangi altcoin projeleri faydalanıyor. İşte o altcoinler:

  • Maverick Protokolü (MAV): Maverick Protokolü’nün Dinamik Dağıtım Otomatik Piyasa Yapıcısı (AMM) önemli bir ilgi görmüştür. Bu benzersiz protokol, geleneksel Konsantre Likidite AMM’lerine kıyasla likiditenin daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır. Maverick Protocol, 56,1 milyon dolarlık mevcut toplam kilitli değeriyle (TVL) daha fazla büyüme için büyük umut vaat ediyor.
  • Connext Network: Connext Network, blockchain alanında yeni layer-2 ve layer-3 çözümleri ortaya çıkmaya devam ettikçe ortaya çıkan parçalanma sorununu ele almayı amaçlamaktadır. Connext Network, web3 ara bağlantı araçları oluşturarak daha ölçeklenebilir bir web3 ekosistemi yaratmayı hedefliyor. 7,5 milyon dolar toplayan projenin önde gelen ürünü Chain Abstraction, kullanıcılara likidite yatırma, NFT satın alma, ETH stake etme, ücret ödeme ve herhangi bir zincirden token dağıtım etkinliklerine katılma yetkisi veriyor.

  • Demox Labs: Aleo zincirindeki Leo Cüzdan’ın arkasındaki ekip olan Demox Labs, önde gelen risk sermayedarlarından 4,5 milyon dolar topladı. ZK teknolojisi kullanılarak inşa edilen Leo Wallet, tamamen gözetim dışı kalırken kullanıcı gizliliğini sağlar. Leo Wallet’ın büyümesi, gizlilik odaklı girişimler ve zk teknolojisinin erken aşamadaki kullanım durumları için önemli bir anı temsil ediyor.
  • Hourglass: Hourglass, Zamana Bağlı Tokenlar (TBT’ler) için altyapı oluşturmaya odaklanmıştır. Bu proje, kullanıcıların TBT’leri alabilecekleri ve stake edebilecekleri bir ekosistemi başarıyla geliştirmiş ve ilk TBT pazarını oluşturarak likiditeyi artırmıştır. Hourglass, uzun vadeli likiditeyi teşvik ederek protokollerin kullanıcılara esneklik ve ek ödüller sağlamasına olanak tanır. Frax Finance ve Convex Finance gibi projeler için işlevsellik halihazırda başlatıldı ve daha da genişletilmesi planlanıyor.

  • Dolomite: Dolomite, merkezi olmayan bir borsa (DEX) ve bir borç verme platformunun güçlü yönlerini birleştiren öncü bir DeFi protokolüdür. Dolomite ile kullanıcılar aşırı teminatlı kredilere, marj ticaretine, spot ticarete erişebilir ve çeşitli ticaret stratejileri oluşturabilir. 2,5 milyon dolar toplayan Dolomite, DeFi alanındaki Pendle Finance, PlutusDAO ve CamelotDEX gibi önemli oyuncularla entegre olarak kendisini pazarda zorlu bir oyuncu olarak konumlandırıyor.
  • EigenLayer: EigenLayer, kullanıcıların havuz güvenliği yoluyla ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için ETH veya LST’lerini yeniden alan akıllı sözleşmeleri seçmelerine olanak tanıyan, yeniden alma kavramını tanıtan bir Ethereum uygulamasıdır. Mart ayında etkileyici bir şekilde 50 milyon dolar toplayan EigenLayer, Ethereum’un ölçeklenebilirliğine katkıda bulunmak için teknoloji geliştiriyor.

  • Violet Identity: Violet Identity, harici düzenlemelere uyum sağlarken kendi kendini saklama ve merkeziyetsizliğin avantajlarını birleştiren bir DeFi projesidir. Violet Identity, Web3’e dahil olmak isteyen projeler için standartlar oluşturarak geleneksel finans ile merkezi olmayan dünya arasındaki boşluğu doldurmayı amaçlamaktadır. 15 milyon dolar toplayan Violet Identity, şu anda Violet Identity protokolünü kullanarak tam uyumluluk göz önünde bulundurularak oluşturulmuş ilk DEX’i geliştirmektedir.
  • Azra Games: Legions Legends adlı yaklaşan kripto oyununun yaratıcıları olan Azra Games, oyunun lansmanına hazırlanmak için Şubat ayında 10 milyon dolar topladı. Popüler League of Legends’a dayanan NFT temalı bir oyun olan Legions Legends, oyun endüstrisinin muazzam potansiyelinden yararlanıyor ve blockchain teknolojisi ile oyun arasındaki büyüyen kesişimi sergiliyor.

Coinbase sektörün öncülerinden olmaya devam ediyor

Coinbase Ventures’ın pazardaki gelecek trendleri belirleme becerisi, onları kripto alanındaki en büyük ve en etkili risk sermayesi firmalarından biri olarak konumlandırdı. Çeşitli 326 yatırımdan oluşan portföyüyle firmanın stratejik yatırımları blockchain teknolojisinin geleceğini şekillendirmeye devam ediyor. Kripto endüstrisi geliştikçe, Coinbase Ventures’ın erken aşama projelere olan bağlılığı ve etkileyici sicili onu dikkate alınması gereken bir güç haline getiriyor. Bu yüzden birçok yatırımcının gözü Coinbase’in sıradaki hamlelerinde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!