Goldman Sachs: Altın Değil! En Çok Kârı Bu Coin Yaptı!

New York merkezli Goldman Sachs, lider kripto para birimi Bitcoin için yorumlarda bulunurken, 2023’ün ilk ayında altın yerine en çok karı Bitcoin’in yaptığını aktardı! İşte detaylar…

Goldman Sachs analistleri altın yerine lider kripto para birimi Bitcoin’e işaret etti!

Goldman Sachs’a göre lider kripto para birimi Bitcoin “feci bir küresel finansal erime” korkusuna rağmen 2023’te şimdiye kadar neredeyse yüzde 40 değerlenerek yeni yıla roket gibi girdi. Her ne kadar 2021’deki ATH seviyelerinden çok uzaklarda olsa da lider kripto para birimi, kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere 23 bin dolar seviyelerini aşmayı başardı.

Wall Street devi Goldman Sachs, Bitcoin’in 2023’ün ilk ayında dünyanın en iyi performans gösteren varlığı olduğunu bildirirken, S&P 500 ve Nasdaq 100’den daha iyi performans gösterdiğini aktardı. Yılbaşından bu güne kadar Bitcoin, toplam getirilerin yüzde 27’si 3,1’lik riske göre ayarlanmış oranıyla yılbaşından bugüne grafiğin zirvesinde kendine yer buldu. Altın, emlakla birlikte yüzde 5’lik bir ralli görürken, Nasdaq 100 ve S&P 500 sırasıyla yüzde 3 ve yüzde 2 arttı.

Bitcoin hangi yönde ilerleyecek?

Öte yandan Aralık ayında Goldman Sachs analistleri, altının uzun vadede Bitcoin’den daha iyi performans göstermesini beklediklerini, altının daha sıkı finansal koşullardan etkilenme olasılığının düşük olduğunu bulduğunu ve onu “faydalı bir portföy çeşitlendiricisi” olarak adlandırdıklarını söylemişlerdi. Federal Rezerv yükselen enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını yükselttiği için Bitcoin geçen yıl keskin bir şekilde düştü.

Son Bitcoin fiyat rallisi, en azından kısmen, Fed’in faiz artırım programından dönmeye hazırlandığı artan beklentilere atfedildi. En son enflasyon verileri, ABD’de fiyatların Aralık ayında düştüğünü, Mayıs 2020’den bu yana ilk düşüşü gösterdi.

Bitcoin’in güçlü performansına rağmen, kripto piyasası gözlemcileri, Bitcoin fiyatının kısa vadede düşebileceği konusunda uyarıyorlar.

Kripto hedge fonu BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, e-postayla gönderilen yorumlarda, “Tipik olarak, ilk çeyrek yükseliş çağrışımlarına sahip ve kısa pozisyonların biriktiği uzun bir konsolidasyon döneminden sonra piyasa, kısmen kısa sıkışmanın etkisiyle yükseldi” dedi.

Ancak DiPasquale, piyasanın “aşırı ısındığı” ve bir düzeltmeden kaynaklanabileceği konusunda uyardı. DiPasquale, “Önümüzdeki günlerde Bitcoin’in 20.000 doları test ettiğini görmek bizi şaşırtmaz ve önümüzdeki hafta için piyasa katılımcıları aşağı yönlü risklere karşı dikkatli olmalı ve potansiyel olarak kar elde etmeye çalışmalı.” sözlerinde bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!