Ethereum Kurucusu Buterin Beklenen Açıklamayı Yaptı: Bitiş Çizgisindeyiz

Ethereum’un kurucusu genellikle röportajlara açık değildir ve geçmişte olduğu gibi yine Twitter’dan paylaşımda bulundu. Ethereum 2.0 hedefini hayata geçirmek için Ethereum geliştiricileriyle devam eden çalışmaların seviyesini görünce, piyasa değerine göre en değerli ikinci kripto para biriminin kurucusunun neredeyse her zaman tetikte olduğu anlaşılabilir. Ancak o zamandan beri, ağ yükseltme hakkında en çok sorulan soruların bazılarını yanıtladığı yakın tarihli bir röportajda sessizliğini bozdu.

Buterin: bitiş çizgisindeyiz

EIP-1559 güncellemesi tamamlandı, Buterin ağ güncellemesinden önce sadece birkaç basit adım kaldığını şöyle belirtti:

Yürüyüş için bitiş çizgisindeyiz. Bence şu anda en önemli şey EIP-1559’un arkamızda olması. Sanki önümüzde duran ve birçok insanın ruhlarını içine atıp odaklandığı başka bir şey yokmuş gibi.

EIP-1559’un, yanmayı doğru bir şekilde kanıtlamanın ve işlem göndermede kullanıcı deneyimi verimliliğini artırmayı başardığını doğru bir şekilde kanıtlamanın yanı sıra, dünyaya Ethereum ekosisteminin sadece “buharlı yazılım” olmadığını kanıtladığını ve büyük değişiklikler yapmak için yeterince esnek olduğunu söylemeye devam ediyor. Güncelleme ile işlem kolaylığı açısından elde edilen dönüm noktası hakkında konuşan Buterin şunları ekledi:

Benim için kesinlikle bir işlem göndermek çok daha kolay gibi geliyor ve artık gaz ücretlerini ayarlama konusunda endişelenmeme gerek yok.

Buterin, Ethereum (ETH)’dan ne bekleneceğini açıklıyor

Buterin, bu aşamanın tamamlanmasıyla birlikte, son zamanlarda gözlemlediği gibi, piyasa duyarlılığının, pek çok eleştirmenin çoktan not ettiği, merakla beklenen birleşmeye karşı daha olumlu olduğunu iddia ediyor. Ethereum’un gaz ücretlerindeki artışın yanı sıra Blockchain kullanıcılarını yeni bir ikame aramaya zorlayan diğer birçok ölçeklenebilirlik sorunu nedeniyle ateş altında olduğunu hatırlayın. Gerçekten de, bu yıl övgüye değer fiyat ve ağ büyümesinin ardından piyasanın Ethereum (ETH)’dan bahsetme biçiminde olumlu bir değişiklik oldu. Bu hususta Buterin şunları söyledi:

2020 kadar erken bir tarihte bile, birleşmenin asla olmayacağı yaygın bir Bitcoin maksimalist pozisyonuydu. O zamandan beri açıkça başka argümanlara geçtiler ve hisse kanıtının gerçekleşeceğini benimsediler ama bu kötü.

Sonuç olarak Buterin, piyasanın Ethereum görüşündeki değişimi kesinlikle doğru bir şey yapmanın bir işareti olarak yorumladığını düşünüyor. Ayrıca NFT’lerin ağ üzerinde sahip olduğu etki düzeyini de kabul etti ve NFT alanının nihayet patladığını görmenin şaşırtıcı olduğunu iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoinethEthereumVitalik Buterin
Comments (1)
Add Comment