Ethereum (ETH)’da Fincan&Kulp Modeli Belirdi: ATH İçin Bu Seviye Geçilmeli!

Ethereum (ETH), günlük grafikte büyük bir yükseliş görünümü sunuyor ve 6.400 dolara doğru bir ralliye hazırlandığını gösteriyor. Bununla birlikte, yeni ATH‘ye ulaşmadan önce, geçilmesi gereken kritik bir  direnç seviyesi var.

Yüzde 60’lık bir ralli için Ethereum 3.961 dolar seviyesini geçmeli

Ethereum, günlük grafikte ETH’nin daha yüksek bir fiyat hareketi beklediğini gösteren bir fincan ve kulp formasyonu oluşturdu. Mevcut bu model, 6.394 dolara doğru yüzde 60’lık bir yükseliş olduğunu gösteriyor. Ethereum fiyat rallisini bu seviyelere taşıyabilmek için boğalar, 3.961 dolar seviyesini geçmeli. Aynı zamanda, günlük grafikte de yükselen üçgen formasyonu yükseliş görünümüne güven katıyor. Bu, yukarıda belirtilen beş aylık direnç trend çizgisi ile 20 Temmuz’dan beri oluşan yükselen trend çizgisinin birleştirilmesiyle oluşuyor.

 

Genel piyasa duyarlılığını ölçen Arms Endeksi (TRIN), piyasada satıcılardan daha fazla alıcı olduğunu gösteriyor ve varlığa olan ilginin arttığını teyit ediyor. Psikolojik 4 bin dolar seviyesi, Ethereum fiyatı için sert bir engel görevi görüyor. Yalnızca satın alma baskısında önemli bir artışın eşlik ettiği kararlı bir yükseliş, ETH’yi tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 4.360 doların üzerine çıkarabilir

Teknik analiz: kritik destek ve direnç seviyeleri

Ethereum fiyatının yukarıda belirtilen yükseliş hedefine yönelmeden önce hala birkaç direnç var. yüzde 127.2 Fibonacci uzatma seviyesi ve yüzde 161.8 Fibonacci uzatma seviyeleri, sırasıyla 5.092 dolar ve 6.016 dolar’da ETH için büyük engeller oluşturuyor.

Bununla birlikte, boğalar piyasaya hakim olamazsa, Ethereum fiyatı 20 günlük Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) 3.622 dolardan, ardından 50 günlük SMA’da 3.465 dolardan anında destek keşfedecek. IntotheBlock’tan alınan verilere (IOMAP) göre, 1,63 milyon adres ortalama 3.465 dolar fiyatla 11 milyon ETH satın alındığından, fiyat aşağı doğru hareket ederse bu seviye token için en önemli destek seviyesi görevi görür. Artan destek trendi çizgisine 3.276 dolar’a düşmeden önce yüzde 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesinde 3.345 dolar’da ek bir dayanak görünebilir. Satış emirlerinde ani bir artış gerçekleşmedikçe kısa ve uzun vadede daha düşük fiyatlar beklenmiyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

analizEtehreumethfiyat