Eski Wall Street yatırımcısından Bitcoin için 15 bin dolar tahmini

Eski Wall Street yatırımcısı ve RT programı Keiser Reporta ev sahipliği yapan Max Keiser Bitcoin’in (BTC) bu hafta 15.000 $ ı kıracağına inandığını ifade ediyor.

3 Ağustosta attığı tweette Keiser “Bitcoinin bu hafta 15.000 $ ı geçeceğini algıladığını” söyledi. Ayrıca merkezi hükümetlere merkez bankalarına ve merkezileştirilmiş fiat paralara olan güvenin de son on yılın en düşük seviyesinde olduğu belirtiyor ve şöyle diyor:

“Kendime güveniyorum. Bu yüzden az önce 10.000 dolarlık shitcoin ile 10.000 dolar yaktım. Korelasyon nedenselliğe eşit değil ancak birkaç bin ABD doları yaktığımda BTC fiyatı önemli ölçüde artıyor.”

Yükseliş Tahmin Zincirleri

Keiser’in öngörüleri son zamanlarda dijital varlık araştırma firması Delphi Digital tarafından yayınlanan bir rapora paralel olarak görünüyor. Buna göre makroekonomik manzara Bitcoin fiyatının değerini artırmak için “mükemmel fırtına” yı yaratıyor. Raporda

“Öncelikle ve tartışmasız en önemlisi küresel merkez bankalarından duyduğum duyarlılık güvercin para politikalarına doğru sert bir dönüş yaptı. Fed ECB BOJ PBOC ve diğerleri mevcut ekonomik genişlemeyi devam ettirmeye çalışırken daha fazla faiz indirimi ve ilave teşvik tedbirleri için piyasa katılımcılarını hazırlıyorlar. ” ifadeleri kulanılıyor.

Keizer fiyatlarının 11.500 $ ı geçmesiyle birlikte Bitcoin muhaliflerinin tokat yediğini ve birkaç performans göstermesine rağmen Bitcoinin hala değerli metaller içinde biraz daha aşağı değerlerde olduğuna vurgu yaparak altın meraklılarına odaklanıyor.

Aynı ay boyunca Hashratein fiyat hareketlerinin iyi bir göstergesi olduğunu belirterek Bitcoini Hashratei ile ilgili tüm zamanların en yüksek seviyelerine bakarak yorumlarda bulunuyor.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin % 8lik bir artışla 11.568 $ seviyelerinden işlem görüyor.

Comments (0)
Add Comment