Craig Wright: Bitcoin Ponzi Şeması Çok Yakında Bitecek

Kendini bitcoin mucidi ilan eden Craig Wright kripto para dolandırıcılığı için başka bir uğursuz uyarıda bulundu: Oyun Bitti ve Bitcoin ele geçirilebilir. 

2 Ağustos tarihli bir blog yazısında Wright kripto para alandaki kişilerin son nefeslerini soluyor olduklarını çünkü sağlam olmayan evlerinin yakında yıkılacağını söylüyor.

“Kripto para birimini kullanarak inşa edilen suç imparatorluğunu sürdürmek isteyen bir grup insanın ve suçluların son çaresiz çabalarını görüyoruz. Sahte haberi ve Sybild hesaplarını teşvik ediyorlar. Kripto ve Bitcoin olarak tanıtılan Ponzi programında hızlıca zenginleşin. Ancak hepsi yakında bitecek.”

Wright: Tüm düşmanlarımı azaltacağım

Wright kendisinin suçluluğunu yansıtan şilteler olarak kripto para hırsızlarını Roger Ver Vitalik Buterin ve Binance CEOsu Changpeng Zhaoyu örnek olarak verdiği önceki bir blog yazısında eleştirilerini sıraladı. Wright dolandırıcılık olarak kendisine saldıranların bunu dikkatleri kendi sıkıntılı ilişkileri ortaya çıkmasın diye yaptıklarını söyledi.

En son kullandığı ifadelerde Wright Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto olduğunu inkar edenleri hedef aldı. Wright “sümüksü ve korkak” düşmanlarının kendisine yönelik kişisel saldırıları azalttığını söylerken sakin bir şekilde tek tek bu kişilerle mahkemede hesaplaşıyor.

Wright: Sosyal Medyadaki Yalanlara İnanmayın

Wright kripto para topluluğunu Twitter hakkında ve sosyal medyada onun hakkında söylenen yalanlara inanmamaları konusunda uyardı çünkü bu forumlar “yalanlar”a yer verior.

Wright muhalifleriyle mahkemede yüzleşmeyi seçtiğini çünkü medeni insanların bu yolu tercih ettiklerini belirtiyor. Fakat sonunda “tembel korkakların zamanlarının artık sonuna geldiğini” vaat ediyor.

Wright Bitcoin Katliamına Hazırlık Yapın

Wright 2018de vefat eden bilgisayar dehası Dave Kleimanın varisleri tarafından kendisine açılan 10 milyar dolarlık bir davaya odaklandı. Varisler Wright ve Dave Kleimanın 2013teki ölümünden önce birlikte kazdıkları iddia edilen 1.1 milyon Bitcoin’in yarısını istiyor.

 

Kleiman davasındaki konu 10 milyar dolarlık bitcoin olsa da dava önemli çünkü Wrightın Bitcoini icat ettiği iddiasıyla ilgili gerçeği de ortaya çıkaracak.

Wright 28 Haziranda mahkemeye ilk çıktığında Hakim Bruce Reinharta kendisi ve Kleimanın birlikte çıkardığı devasa Bitcoin kaynağına erişemediğini söyledi. Wright bunun işletmelerin gizli bir güvende tutulmasından dolayı olduğunu ve şu anda onlara erişmek için gereken tüm anahtarlara sahip olmadığını iddia etti.

Bununla birlikte Wright 1 Ocak 2020de 11 milyon Bitcoin’in “kendisine iade edileceğini” söylüyor. Son blog yazısında Wright 2020de Bitcoin işletmelerine erişim kazanacağını ve büyük bir vergi ödeyeceğini söylüyor.

“Bitcoin ve buna bağlı kripto para endüstrisindeki birçok insanın aksine vergilendirilebilir gelirimi veya sermaye kazancımı devletten gizleme ve vergi ödememe niyetim yok” ifadelerini kullanıyor.

Bu gerçekleştikten sonra Wright kripto para endüstrisini potansiyel bir Bitcoin kıyametine hazırlanması gerektiği konusunda uyarıyor. Bir Bitcoin balinası olarak tüm piyasayı devirebileceğini öne sürüyor.

Comments (0)
Add Comment