CoinMarketCap’in Ripple Yorumu Topluluğu Fena Kızdırdı!

Coinmarketcap, Ripple (XRP)’ı diğer kripto para birimlerinin dışında, sahtekar olarak adlandırdı. XRP sahipleri öfkeli ve CoinMarketCap’i art niyetle suçluyor.

Ripple (XRP)’i sahtekar olarak adlandırıyor

Ripple ve SEC davası, yaklaşık iki yıl önce başladığından beri kripto topluluğu içinde büyük bir tartışma konusu oldu. Dava devam ederken, birçok sektör gözlemcisi, tüm kripto topluluğu üyelerinin Ripple ile empati kurmasını bekliyordu. Ancak, durum öyle olmadı. Bunun yerine, zincir üstü veri toplayıcı platformu CoinMarketCap (CMC), XRP’nin kripto para biriminin amacını bozduğunu belirtti.

Cuma günü, CoinMarketCap’in resmi Twitter hesabı, Among Us oyunundan bir görüntü paylaştı ve alaycı bir şekilde, takipçilerinden, resimdeki dokuz kripto para arasında sahtekarı belirlemelerini istedi. Popüler oyun, genellikle oyuncularından diğer oyuncular arasında sahtekarı belirlemelerini ve seslendirmelerini ister. CoinMarketCap bu oyunun konseptini kullanarak kripto para birimlerine uyguladı. Kripto Twitter’dan gelen birkaç yorumdan sonra, CoinMarketCap cevabını açıkladı ve, XRP’nin diğer kripto para birimleri arasında sahtekar olduğunu söyledi. Firmanın bu açıklamaları kripto sektöründe şaşkınlık yarattı. CMC, kurucuların ve yönetim kurulu üyelerinin yüzde 50’den fazla Ripple hissesine sahip olması nedeniyle, Ripple’ın merkezileştiğini iddia etmiş olabilir. Bu nedenle, şirketle ilgili kararlar alınırken üstünlük onlardadır.

Tweet şaka mı, gerçek mi?

CMC’ye göre, Ripple merkezileştirildi çünkü şirket XRP varlıklarının yaklaşık yüzde 60’ına sahip. Bu nedenle, şirketle ilgili kararlar alınırken üstünlük onlardadır. Platform, XRP’nin kullanımını ve dağıtımını kontrol eden ve yöneten yetkililer olduğu için merkezileştirildiğini iddia etti ve bu nedenle XRP gerçek bir kripto para birimi olarak kabul edilemez dedi. Kripto ekosisteminde her zaman şakalar ve memeler olduğu için, kripto twitter’ın bazı üyeleri CMC’nin tweet’lerini böyle bir şaka olarak değerlendirdi. Ancak, Ripple topluluğu buna inanmadı. @XRPGoat kullanıcı adına sahip önde gelen bir XRPL doğrulayıcısı, CMC’nin tweetine şu sözlerle yanıt verdi:

“Unutmayın, bu site 2018’in başlarında herhangi bir uyarıda bulunmadan # XRP’nin hacim istatistiklerini Kore piyasalarından kaldırdı. Bunun gibi FUD, art niyet kokuyor!”

Kripto twitter’ın diğer üyeleri, CMC’nin yalnızca dikkat çekmek için tartışmalı ifadeyi ortaya koyduğunu belirtti. Bununla birlikte, birçok kullanıcı muhtemelen CMC hesaplarını kapatacaktır ve kapanan hesapların çoğu XRP sahiplerinden olacaktır. Daha fazla altcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!