Circle CEO su: Makroekonomik Kargaşa Bitcoin in Büyümesinin Ana Nedeni

Kripto para ödemeleri şirketi Circle’ın CEOsu Jeremy Allaire makroekonomik kargaşanın Bitcoin’in (BTC) yakın zamandaki büyümesinden sorumlu olduğunu belirtti. 

5 Ağustos’ta CNBC’ye verdiği röportajda Allaire Bitcoin’in jeopolitik ve makroekonomik kargaşa zamanlarında servet birikimi yapmak için kullanılan güvenli bir liman olduğunu belirtti. Allaire Bitcoin’de yaşanan son fiyat artışı ile 11 yılın en düşük seviyesine gerileyen Çin Yuan’ının devalüasyonu arasında bir korelasyon olduğunu belirtiyor:

“Orada bazı makro korelasyonları çok net bir şekilde görebilirsiniz. Özellikle genel olarak Bitcoinin bu küresel makro güçlerine daha geniş bir şekilde katılarak kripto para birimi temasının gittikçe daha netleştiğini düşünüyorum. Artan milliyetçilik artan miktarda para birimi çatışması ticaret savaşları bunların hepsi egemen olmayan oldukça güvenli bir dijital değer deposunu yani Bitcoin’i destekliyor. ”

Allairee Bitcoinin Çinde kolayca satın alınamayacağı düşünülürse büyümenin Çin sermaye girişinden kaynaklandığına inanıp inanmadığı veya sadece bu girişimin öngörülmesinden fayda sağlamaya çalışan yatırımcıların durumu da soruldu.

Allaire Çin’in denizaşırı şirketler aracılığıyla kripto para birimi piyasasında önemli bir katılımcı olduğunu ve hükümetin Bitcoin’e karşı tutumunu yumuşattığını söyledi.

Circle CEO’su Temmuz’da ülkenin en büyük dört ticari bankasından biri olan Çin Merkez Bankası’nın Bitcoin’in ne olduğunu ve mülk olarak nasıl yasal olarak tanındığını gösteren bir bilgilendirme  yayınladığını vurguladı.

Son olarak Allaire büyük kripto para birimi borsası Huobinin yasal yükümlülüklerinin bir parçası olarak bir Komünist Parti şubesi oluşturduğunu ve Çin devletiyle daha yakın ilişkiler geliştirdiğinin sinyallerini verdiğini vurguladı. Çin yasalarına göre üçten fazla Komünist Parti üyesi olan herhangi bir şirket kendi şubesini açabiliyor.

Allaire kripto para ve blok zinciri endüstrisinin sivil toplumun nihayet nasıl işleyeceği ile ilgili temel bir yeniden tasarım olduğunu belirtti. “Dijital Çağda Para ve Ödemeler” başlıklı bir panelde Allaire blockchain ve kriptoların sadece ödeme araçları değil aynı zamanda kayıt tutma için de temel bir sistem olduğunu söyledi.

Comments (0)
Add Comment