Cardano Kritik Noktada: 5 Aylık Sessizlik Bozulacak mı?

Cardano (ADA), son beş gün içinde satın alma baskısında büyük bir artış gördü ve bu eğilimin devam edebileceğine işaret ediyor. ADA’nın, kalıcı bir ralli yapabilmesi için önemli bir engeli aşması gerekiyor. ADA, an itibariyle 1.37 dolardan işlem görüyor.

 İşte kritik direnç noktaları

Cardano fiyatı, 10 Ocak ve 13 Ocak arasında yaklaşık yüzde 26 artarak 1,35 dolara yükseldi. Kısa bir süre sonra, ADA yüzde 10 düşüş kaydetti ve trendi tersine çevirdi. Bu düşüş, 1,35 dolarlık bariyerin yeniden test edilmesiyle sonuçlandı. 4 Ocak ile 16 Ocak arasında, ADA bu kritik direnç seviyesine beş kez ulaştı. Bu seviye, sonunda başarıyla aşıldı. ADA boğalarının ilerlediğini varsayarsak, altcoin 1,38 dolarlık engele ulaşacak. Bu engelin aşılması durumunda, ADA, dört saatlik arz bölgesinin hemen altında bulunan haftalık direnç seviyerl olan 1,46 dolar ve 1,52 dolara uzanan bir ralli yapacak. ADA 1,52 doları yeniden test etmese de, Cardano fiyatının 1,46 dolarlık engeli aşması için büyük bir şans var.

 Bu hareket, beş aylık düşüş trendinin tersine dönebileceğini ve yatırımcıların ADA’nın yükseliş hareketine başlamasını bekleyebileceğini gösteriyor. Öte yandan, Cardano fiyatı 1,35 dolar bariyerini aşamazsa, bu engelin zor olduğunu gösterecektir. Bu durum, haftalık destek seviyesini 1,20 dolarda yeniden test eden bir düşüş trendine yol açabilir. Burada alıcılar bir geri dönüş için bir araya gelebilirler, ancak bunun altında dört saatlik bir mum çubuğu iyimserliği azaltacak ve muhtemelen yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda ADA, günlük talep bölgesinden 1,20 dolardan 1,02 dolara kadar düşebilir.

Vitalik Buterin’in anketini Cardano kazandı

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin dün twitter’da ilginç bir anket yaptı. Buterin, ETH topluluğuna ”Ethereum olmasaydı 2035’te tercih edecekleri kripto para biriminin hangisi olacağını” sordu. Şıklarda, Bitcoin, Cardano, Solana ve dolar yer alıyordu. Vitalik Buterin dün çarpıcı bir tweeet attı. Yönetici, “Ethereum topluluğu için anket:  2035’te uyanıyorsunuz ve dünyadaki tüm işlemlerin ve birikimlerin yüzde 80’i tek bir para biriminde yapılıyor. Ethereum şıklarda bulunmuyor. Hangisi olmasını tercih ederdin?” ifadelerini paylaştı. ABD Doları, Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Solana (SOL) şıklar arasında yer altı. Anket sonucu, Ethereum topluluğu,  geleceğin para birimi olarak Cardano’yu tercih etti. Anket 24 saat boyunca sürdü. Toplam 600.697 kullanıcı ankete katıldı. Cardano, tüm oyların yüzde 42’sini aldı. Bitcoin, yüzde 38 oy alırken, Solana yüzde 13, dolar ise yüzde 6 oy aldı.

Cardano, akıllı sözleşmelerin piyasaya sürülmesinden sonra ciddi bir ilgi gördü; Aralık 2021’in sonlarında Charles Hoskinson, Cardano’da yaklaşık 175 projenin bulunduğunu ve 2022’nin ilk çeyreğinin sonuna kadar yaklaşık 11 projenin üstlenileceğini belirtti. Cardano, 2022 için büyüme planlarını açıkladı. Uzmanlara göre, ADA 2022’de Ethereum ağı ile rekabet edebilir. Cardano’nun Silikon Vadisi’nin kripto para birimi algısını değiştirmesi bekleniyor. Şirketin genişleme planları, tokenin fiyatını yükselterek zincir üzerindeki etkinliğini artırabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

adaanalizCardano