Bu Önemli Bitcoin Döngüsüne Göre Uzun Vadede Neler olacak?

Bitcoin döngüleri son on yılda oldukça gelişti. Sadece piyasa yatırımcılarının değil Bitcoinin bir varlık sınıfı olarak algılanmasının da olgunluğu çok açık.

2020 Bitcoinin birçok kurumsal alıcıyı ilgilendiren umut vaat eden bir varlık olduğunu kanıtladı. MicroStrategy ve diğer birçok şirket uzun vadede piyasanın birer parçası olmak için Bitcoine yatırım yaptı. 

Bu yıl Bitcoinin değerini kanıtlayacak kadar iyi bir iş çıkardı. O zaman gelin geleceğin Bitcoin için neler taşıdığına bir göz atalım.

 ABD merkezli kripto araştırma firması Delphi Digitalin Aralık raporuna göre önceki dögü ile karşılaştırıldığında Bitcoin doğru yolda ve döngüler arasındaki benzerlik çarpıcı görünüyor. Firma 2017de  BTC başlangıçta satıldı toparlandı yeniden test etti yeni bir zirveye çıktı ve ardından yükseliş trendine devam etmeden önce yüzde 25 daha düzeltme yaptı dedi ve şimdilik yatırımcıların biraz sabır göstermeleri gerektiğini belirtti.

UTXO Döngüleri

UTXO harcanmamış Bitcoin işlemlerini ifade eder ve hodlerlar ve dolayısıyla birikim hakkında iyi bir fikir verir. Birikim ne kadar fazlaysa yükseliş de o kadar fazladır.

Aşağıdaki grafikte Bitcoinin fiyatını [beyaz olarak görülüyor] ve 1+ yıllık UTXO satırını [mavi] görebiliriz. Sırasıyla önceki döngünün zirvesini ve fiyat zirvesini temsil eden mor ve yeşil çizgiler vardır.

Mor daireler boğa koşusunu temsil eden mor ve yeşil çizgi arasındaki fiyat artışını gösteriyor. Son UTXO zirvesi UTXO döngülerine dayalı yeni bir boğa koşusunun başladığını gösteren bir bulgu olan Eylül 2020de görüldü.

 Aşağıdaki grafik belirtilen zirvelere dayanarak Bitcoinin getirilerinin zirveden sonra nasıl olduğunu gösteriyor.

O halde buradaki önemli nokta nedir? Her iki bulgunun da çıkarımı UTXO döngülerine göre boğa koşusunun yeni başlamış olmasıdır.

 S2F modeli 

Bitcoin döngüleri üzerine yapılan araştırma Bitcoin boğa koşusunun kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.. Bir sonraki boğa koşusu başladı ve kurumlardan ilk sermaye girişi göz önüne alındığında altı rakamlı bir boğa koşusu uzaklarda değil ve mümkün.

Aslında S2F modeli de aynı zamanda Bitcoini zirvede altı basamaklı aralığa itecek bir boğa koşusuna işaret ediyor.

bitcoinbitcoin 2020btc
Comments (0)
Add Comment