Bu Metaverse Coin Patladı! Peki Neden?

Kripto para piyasası, FTX’in çöküşü sebebiyle haftalarca süren belirsizliğin ardından nihayet yeşile dönerken bu metaverse coin adından çok söz ettirdi! İşte detaylar…

Metaverse coin uçtu!

Öncü kripto para borsalarından olan FTX’in ani iflası, tüm kripto dünyasına bir darbe vurmuştu. Buna ek olarak likidite sorunları yaşayan diğer borsalar ve düşen kripto varlıkları da yatırımcıları endişelendirmişti. Fakat bu metaverse coin gündeme bomba gibi düşerek adından çok söz ettirdi.  Blockchain oyun tokeni olan Axie Infinity (AXS) kripto dünyasının popüler varlıklarından daha çok kazandırıyor. Axie Infinity Shards’ın kısaltması olan AXS coin, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatte %23,83 oranda artış göstererek 8,39 dolardan işlem görmeye başladı.

Bunun yanı sıra AXS, son yedi günde de %29 oranında artış gösterdi. AXS’nin piyasa değeri ise bir günde 131,33 milyon dolarlık bir giriş aldı ve şu anda 806,86 milyon dolara ulaştı. Kısa sürede ciddi bir artış yaşayan AXS, metaverse yatırımcılarını sevindirirken bu rallinin arkasındaki sebep ise çok merak edildi. AXS’nin fiyat ve ticaret hacmindeki artışlar, merkeziyetsiz topluluk kurmayı hedefleyen planlarını kamuoyu ile paylaştıktan sonra yaşanmaya başladı. Axie Infinity ekibi, metaverse dünyasına getirdikleri yenilik ile resmi coinlerini daha da popüler hale getirdi.

Kripto dünyasında dengeler değişecek mi?

FTX’in iflasından bu yana diğer kripto para birimleri düşüş yaşarken, metaverse coinden gelen ani ralli yatırımcıları şok etti. Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in de değer kaybettiği şu anki piyasada, AXS oldukça umut verici bir çıkış yaptı. Bununla birlikte, AXS’nin zor bir yıl geçirdiğini hatırlatmakta fayda var. İşlem görmeye başladığı 1 Ocak’tan bu yana, genel piyasanın çöküşü ve makroekonomik faktörler sebebiyle %91 oranında ciddi bir düşüş yaşamıştı. Fakat son gelişmelere bakacak olursak, metaverse coinin ticaretinde ve fiyatında artışa yol açan son girişim, Axie Infinity’nin yerel tokenı için daha parlak bir yılı işaret ediyor olabilir.

Kriptoarena.com olarak da belirttiğimiz üzere geçtiğimiz aylarda çok tartışılan metaverse dünyası, yenilikleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Uzun süren bir ayı piyasasının ardından metaverse coinlerin katkısıyla kripto dünyası yeniden şahlanabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Axie InfinityAXSFTXkripto parakripto para piyasasıkripto varlıklarıMetaversemetaverse coinralli