Bank of America: Bu Altcoin ETH’nin Pazar Payını Çalmaya Devam Edecek

Bank of America analisti Alkesh Shah, yayınladığı raporda Ethereum (ETH)’un rakibi Solana’ya karşı pazar payını kaybetmeye devam edeceğini öngörüyor.

”Solana, kripto para sektörünün Visa’sı olabilir”

2021, Ethereum için iyi bir yıl olmasına rağmen, Solana dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
SOL, akıllı sözleşme ve büyüyen ekositemi ile en iddialı Ethereum katlili olarak konumlanmış durumda. Altcoin, geçen yıl ETH‘ye karşı yüzde 2,200’den fazla arttı. Bununla birlikte, SOL/ETH çifti bu yıl  yüzde 8 düştü ve tüm piyasa önemli bir düzeltme yaşadı. Shah, Solana’nın Visa benzeri bir canavara dönüşerek kripto para endüstrisindeki ödeme protokolü haline gelebileceğine inanıyor. Ethereum daha merkeziyetsiz bir yapıya sahip olsa da Shah, ETH’nin yeterince ölçeklenebilir olmadığını ve bunun da işlem maliyetini artırdığını iddia ediyor. Dolayısıyla analist, ölçeklenebilirliğin önemli bir özellik olduğuna inanıyor.
Solana, ölçeklenebilirliğe öncelik veriyor, ancak nispeten daha az merkeziyetsiz ve son zamanlarda güvenlik sorunu yaşayan bir Blockchain. SOL, başlangıcından bu yana çeşitli ağ performansı sorunları yaşadı. Solana’nın zayıflığını ortaya çıkaran bir hata nedeniyle 14 Eylül’de çöktü. Bu tek seferlik bir olay değildi. SOL,  4 Aralık’ta da beş saatliğine durdu. Bu ayın başlarında ağ, hızısorunları yaşamaya başladı. Kriptoarena.com tarafından bildirildiği üzere, JPMorgan Chase analisti Nikolaos Panigirtzoglou Solana, Binance Smart Chain ve Avalanche gibi altcoin projelerinin Ethereum’un pazar payını alacağını açıkladı.

Bu altcoin, 2022’nin Ethereum’u olabilir

The Motley analistlerinden Katie Brockman’a göre, benzer büyüme potansiyeline sahip daha uygun fiyatlı bir yatırım arıyorsanız, dikkate almanız gereken başka bir kripto para birimi: Solana. Altcoin SOL, kripto para dünyasının büyüleyici çıkış yapan yıldızlarından biri. Projenin dezavantajları olsa da, SOL potansiyel olarak 2022’nin Ethereum’u olabilir. Solana şu anda 52 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile en popüler beşinci kripto para birimi. Ethereum ise şu anda 452 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine sahip. Solana, kripto para pazarındaki en büyük oyuncularla rekabet etmek için gerekli olan donanıma sahip bir proje.

Altcoin ayrıca, Ethereum ile birçok benzerliği paylaşıyor. Her iki ağ da, merkeziyetsiz finans uygulamaları ve NFT pazarları gibi projeleri barındırabilen akıllı sözleşme platformlarıdır. Ancak Solana’nın Ethereum’a göre büyük bir avantajı var: hız. Ethereum şu anda saniyede yaklaşık 15 işlem gerçekleştirebilirken, Solana’nın saniyede 65 bin işlem gerçekleştirebileceği bildiriliyor. Bu hız nedeniyle, birçok geliştirici Solana ağına akın etti. Bu durum, SOL’u en hızlı büyüyen Blockchain ekosistemi olmasına neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
altcoinethsol