Bitwise: Facebook’un Librası Bitcoin’i ve Kripto Paraları Üç Yıl Öteye Taşıyacak

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para birimi endeks fon sağlayıcısı Bitwise 1 Ağustosta web sitesinde yayınlanan yatırımcılara yazdığı bir mektupta  Facebook’un Libra’sının Bitcoinin (BTC) ilerlemesini üç yıl hızlandırdığını açıkladı.

Libra Bitcoine dikkat çekti

Mektupta Bitwise’ın küresel araştırma başkanı Matt Hougan şirket adına şunları söyledi:

“Facebook’un Librası ve Kongrede yapılan görüşmeler sayesinde iki veya üç yılda kripto paralarda alınması gereken mesafeyi hızlıca aldık tüm konuşmaları görüşleri ve ana tartışmaları günümüze hızlandırdık.”

Düzenleyici incelemenin arttırılması

Firma Libranın gelişimi ve Kongre ile ilgili kripto para görüşmelerinin bir sonucu olarak “insanlar artık kripto para birimini göz ardı edemeyeceğini fark ediyor” iddiasında bulunuyor. Yine de Bitwise kripto paraya gösterilen tüm dikkatin pozitif olmadığını ve düzenleyicilerin olabileceğini itiraf ediyor. Zira kriptoya odaklanmanın gelecekte olumsuz etkileri olabilir.

Şirket ayrıca hükümetin şimdi kripto paraya dikkat çekmesinden dolayı ilk koin teklifleri ve düzenlemesiz borsalar gibi kripto para birimi endüstrisinin daha gölgeli kısımları üzerinde düzenleme yapmasını beklediğini belirtiyor. Bitwise sonuç olarak:

“Ancak bu inceleme ve dikkat bile kripto paralar için uzun vadede iyi olacak. Yatırımcılara düzenleyicilerin dahil olduğu güvencesini verecek ve kriptonun olgun versiyonunun geliştirilebileceği ilkeleri netleştirecek. ”

Comments (0)
Add Comment