Bitcoin 2019’da güvenli bir liman olarak görülüyor

8 Ağustosta yapılan bir röportajda Forbese konuşan Blockchain danışmanlığı Rhythm Technologiesin pazarlama müdürü Chris Reinertsen Bitcoin’in (BTC) 2019da gerçekten güvenli bir liman varlığı olarak işlev gördüğünü ifade ediyor. 

Bitcoin’in ekonomik belirsizlik ortamında giderek önem kazandığını vurgulayan Reinertsen yatırımcıların geleneksel güvenli liman varlıklarına ek olarak Bitcoine aktığını ifade ediyor.

Reinertsen son birkaç yıl boyunca dünyada ekonomik belirsizliğin arttıkça Bitcoin eğiliminin giderek daha fazla makro hareketle temel olarak ilişkilendirildiğini sözlerine ekliyor.

Reinertsen’in düşüncelerinde yalnız olmadığını özellikle belirtmemiz gerekiyor. Zira ABD hükümetinin bir para manipülatörü olarak gördüğü Çin ile ilgili yaşadığı son ihtilaf bu hafta Bitcoin fiyatında yeni bir yükselişe yol açtı.

Yatırımcılar kripto para biriminin fiat para piyasalarındaki oynaklığa karşı bir hedge olarak başvurulabilecek bir liman olmasından dolayı son derece mutlu olduklarını belirtiyorlar. Örneğin danışmanlık firması Agecroft Partners CEOsu Don Steinbrugge CNBCye verdiği demeçte “Harika bir çalışma oldu harika bir teknoloji; Bazı insanlar bunu enflasyona karşı korunma yolu olarak kullanıyor” ifadelerini paylaşıyor.

Çin ile ilgili görüşlerini daha geniş bir şekilde paylaşan ve bu hafta meydana gelen Bitcoin’in ani yükselişini Çin’e bağlayan Circle CEO’su Jeremy Allaire Makroekonomik Motivasyondan bahsediyor ve özellikle yaşanan ekonomik gerilimlerden Bitcoin’in karlı çıkacağını düşünüyor.

Comments (0)
Add Comment