Birçok Öngörüsü Çıkan Analist: Bu Altcoinler Çökecek!

Son 24 saat içerisinde kripto para piyasasının değeri yüzde 2’nin üzerinde düşüş yaşadı ve birçok kripto para birimi negatif yönde ilerledi. Önde gelen kripto para analistleri ise bu altcoinler için çöküş öngördü! İşte detaylar… İşte detaylar…

“Bu altcoinler için önümüzdeki haftalar zorlu geçecek!”

Gün içerisinde kripto para piyasası keskin bir düşüşe tanık oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’un değeri, her ikisi de birkaç saat içinde yaklaşık yüzde 2 düşerek geçtiğimiz günlerdeki kazançlarının birazını kaybetti!  Bunu takiben, altcoin’ler, Fed’in faiz artırım kararını ve teknoloji devlerinin üç aylık raporlarını görebilecek önemli bir haftadan hemen önce kripto para birimi alanında piyasa çapında bir düzeltmeye katkıda bulundu.

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere 2018 yılında Bitcoin (BTC)’nin dip seviyelerini doğru seviyelerden bilen ünlü analist Smart Contracter, bu altcoinler için zorlu birkaç hafta öngörüyor.

Analiste göre kripto piyasası, özellikle altcoinlerde yakın gelecekte potansiyel bir zirvenin işaretlerini gösteriyor. Bu, Bitcoin ve Ethereum hariç tüm altcoinlerin performansını izleyen “total3” endeksinde dikkate değer bir konsantrasyonla birlikte, piyasadaki günlük grafiklerde 5 dalga yükselişinin varlığıyla gösteriliyor. Bu, piyasanın geçici bir zirveye ulaştığını ve yatırımcıların şu anda altcoinlere büyük yatırımlarda bulunma konusunda dikkatli olmaları gerektiğini gösteriyor.

“Bu 3 altcoin projesi için büyük düşüşler yakın!”

Bir diğer yandan popüler kripto para analisti, tablonun yanında bir başka incelemede daha bulundu. Analiste göre Twitter üzerinden paylaştığı grafikler, ETH dışındaki tüm kripto para birimlerinin piyasa değerinin yüzde 10’un üzerinde düşüş yaşayacağını gösteriyor. Bu da 365 milyar dolardan 330 milyar dolar seviyelerine düşüşü gösteriyor. Analiste göre yatırımcılar, önümüzdeki birkaç hafta için yatırım yapma konusunda dikkatli olmalı.

Yakın zamanda düzeltme göreceğine dikkat çektiği altcoinler ise şu şekilde: Chainlink (LINK), Cosmos (ATOM) ve Avalanche (AVAX). Bu altcoin projelerinin yakın zamanda bir düzeltme göreceğine inanan analist, LINK fiyatının 6 dolar seviyelerine düşebileceğini aktarırken, AVAX fiyatının ise 15 dolar seviyelerine düşeceğini aktarıyor. Anlık olarak Chainlink, son 24 saat içinde yaşadığı yüzde 1,2’lik düşüş ile beraber 6,94 dolar seviyesine düştü. Analistin paylaştığı grafik ise şu şekilde:

Türk yatırımcılarının takip ettiği altcoinlerden biri olan Avalanche (AVAX) ise son 24 saat içerisinde yüzde 2,5 değer kaybı yaşadı ve anlık olarak 19.57 dolardan işlem görüyor. Analistin paylaştığı grafik ise şu şekilde:

Son olarak Cosmos (ATOM) fiyatı ise son 24 saat içerisinde yüzde 0.3 değer kaybı yaşadı ve anlık olarak 13,20 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!.