Anket böyle diyor: Süper zengin Hintliler Bitcoin’e yönelecek

Ankete göre süper zengin Hintliler yatırım için altcoinlerden çok Bitcoin’e yönelecek

FinancialExpress 30 Ağustosta yayınlanan yeni bir Hindistan araştırmasına göre Hindistan’daki varlıklı bireylerin (HNI’lerin) Bitcoin’e yatırım yapma ihtimalinin diğer Kripto para birimlerinden daha fazla olması muhtemel.
Ankete katılanların neredeyse yarısı kripto para birimlerinin ne olduğunu bilmiyor olsa da dijital para birimleri genel olarak en çok tercih edilen dördüncü varlık olarak göze çarpıyor.

Ankete katılan Hintli zenginlerin yaklaşık % 10’u önümüzdeki üç yıl boyunca kripto para birimine yatırım yapmak istediklerini söylüyor.

Bu dijital para birimini dördüncü en çok tercih edilen varlık sınıfı yaptı. Gayrimenkul şaşırtıcı bir şekilde en çok tercih edilen varlık olup bunu hisse senedi ve sabit getirili varlıklar izlemekte.

Ancak yanıtlayanların neredeyse yarısı kripto para birimi hakkında fazla bir şey bilmediklerini belirtti.

Kripto para biriminin farkında olan katılımcıların yaklaşık % 30u Bitcoine (BTC) yatırım yapmayı tercih ettiğini ifade ediyor. Bir yatırım olarak % 9 oranla Ethereum (ETH) ikinci sırada yer alırken % 7 oranla XRP ise üçüncü sırada yer alıyor.

Hint otoritelerinin kripto para birimi ile devam eden karışık bir ilişkisi var. Cointelegraphın geçtiğimiz hafta bildirdiği üzere Hindistan Yüksek Mahkemesinin Merkez Bankasına karşı sabrı tükeniyor. Bankaya Temmuz 2018’de getirdiği kripto işletmelerine hizmet verme yasağını gerekçelendirmek için sadece iki hafta verdi.

bitcoinbtchindistan
Comments (0)
Add Comment