Analistten Çarpıcı Bitcoin, Altın ve Emlak Yorumu: Enflasyon!

Popüler bir kripto para analisti, Bitcoin’in (BTC) enflasyona karşı altın ve gayrimenkulden daha iyi bir koruma sağladığını iddia ediyor.

Analist: Bitcoin, enflasyon ortamında en iyi tercih!

Yatırım kanalı InvestAnswers’ın sunucusu, insanların giderek artan bir şekilde enflasyonun farkına vardığını ve geleneksel varlıkların sorunu her zaman çözemeyeceğini söylüyor. Analiste göre, enflasyondan korunmak için 3 seçenek bulunuyor. Birincisi, gayrimenkul. İkincisi, altın, ancak altın yılda yüzde 20 dahi artmıyor. Bundan çok daha fazla artış potansiyeline sahip bir şeye ihtiyacınız var. Analist, bankada para tutmanın, sermayelerini korumak isteyen zengin insanlar için de işe yaramadığını söylüyor. Bu durumda, ortaya çıkan ihtiyaç Bitcoin tarafından dolduruluyor.
 
Analist,” Çok parası olan insanların şu anda gerçekten enflasyondan korunmak için bir yol  aradıklarına dair çok sayıda rapor duyuyorum. Enflasyon nedeniyle banka hesabındaki net değerleri eriyor. Ayda yüzde 2 değer kaybediyorlar. Herkes, bu hesabı yaptı. Yani bankada 5 milyon dolarınız var, yüzde 2 kaybediyorsunuz. O yüzden, paranızı enflasyondan koruyacak bir varlığa ihtiycınız var.  İnsanlar, bu durumun hesabını yapıyorlar. ‘Bunu hızlı bir şekilde düzeltmemiz gerekiyor’ diyorlar. Hisse senetleri, gayrimenkul, altın..! Bana kalırsa, bu gezegende tek bir sabit varlık var ve o da şu anda: Bitcoin.” açıklamasını yaptı.

 Enflasyon, 40 yılın en yüksek seviyesinde

ABD Çalışma Bakanlığı, 1982’den bu yana kırk yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 8,5’lik Mart 2022 enflasyon rakamlarını yayınladı Şimdilik, ABD enflasyon rakamları kesinlikle endişe verici. Bu, Fed’i faiz oranlarını beklenenden daha hızlı artırmak için daha katı para politikası önlemleri almaya zorlayacak. Bu nedenle, bu yıl kripto gibi riske açık varlıklarda daha fazla oynaklık görebiliriz.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes geçtiğimiz günlerde, radikal Fed önlemleri durumunda Nasdaq 100 (NDX) Endeksinin 10 bin  seviyesine ve altına düşebileceğini tahmin etmişti. Kripto bu endeksi yakından takip ettiğinden, yönetici Haziran 2022’ye kadar Bitcoin (BTC)’nin 30 bin dolarda bir dip bulabileceği ve ETH’nin 2.500 dolarda bir dip bulabileceği bir kripto katliamı bekliyor. Daha fazla BTC haberi için KriptoArena.com adresini takip edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Altınanalizbitcoinbtc